اختصاصی

• سرگذشت ندیمه و دروغ‌های کوچک بزرگ جوایز اصلی امی 2017 را از آن خود کردند

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی تلویزیون، ساعاتی پیش اسامی برندگان جوایز امی را که از آن به عنوان اسکار تلویزیونی یاد می‌شود، اعلام کرد. از میان اسامی نامزدهای شصت و نهمین جوایز سالانه امی، برندگان این دوره انتخاب و معرفی شدند. برندگان امی ۲۰۱۷ از بین برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی‌زبان ک...
  • 30 نقل قول تُند فیلمسازان درباره‌ی فیلمسازان دیگر [بخش دوم]

16. کوین اسمیت درباره‌ی پل توماس اندرسون(بخصوص فیلم مگنولیا): "من دوباره هرگز دوباره آن را نمی‌بینم. البته تصمیم گرفته‌ام که آن را همیشه روی میز کارم داشته باشم. آن هم به عنوان یادآوری برای خودم. یادآوری برای اینکه هرگز چیزی شبیه به آن نسازم"____________________...

پل چوبی – مهدی کرم پور

کارگردان: مهدی کرم پور

نویسندگان: مهدی کرم پور و خسرو نقیبی

تهیه‌کنندگان: علی سرتیپی و مهدی داوری

(حاضر در بخش مسابقه سینمای ایران – سودای سیمرغ)

بهرام رادان و مهناز افشار در پل چوبی

خلاصه داستان: "پل چوبی" معبری بود بر خندق شمالی طهران، مابین پایتخت و ییلاق شمیران... محل اتصال طهران قدیم و تهران مدرن. این‌جا و اکنون محله پل چوبی یادگار گذشته است. نامی به‌جا مانده در قلب شهر پر هیاهو؛ محل رخداد عاشقانه‌ای ناآرام ...

بازیگران: بهرام رادان، هدیه تهرانی و مهناز افشار، آتیلا پسیانی، فرهاد اصلانی، برزو ارجمند، امید روحانی،‌ هستی محمایی،‌ آرمان پاپی‌زاده، نیلوفر سجادی، با معرفی: خسرو پسیانی، صدف نورمحمد و با حضور: مهران مدیری.

سایر عوامل: مدیر فیلمبرداری: تورج منصوری، صدابردار: بابک اخوان، طراح هنری: پروین صفری، تدوین: بهرام دهقانی، آهنگساز: کارن همایونفر، طراح چهره‌پردازی: کیان اولاد وطن، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: شکوفا کریمی، منشی صحنه: شکوفه فرازمند، طراح استوری‌برد: بزرگمهر حسین‌پور، طراح تبلیغات و اطلاع رسانی: علی‌رضا باذل، عکاس: علی زارع، مشاور رسانه‌ای: آرامه اعتمادی، فیلمبردار پشت صحنه: میثم میرزایی، مشاور تبلیغات: سام مشاور،. مدیر تدارکات: سهراب دادگستر، مدیر تولید: پیمان جعفری

مهران مدیری در پل چوبی مهدی کرم پور 

پل چوبی پس از فیلم های "جایی دیگر" (1381)، "چه کسی امیر را کشت؟" (1385) و اپیزود "تهران سیم آخر" از فیلم سینمایی "طهران تهران" (1388) چهارمین ساخته سینمایی مهدی کرم پور در مقام کارگردان است. فیلمبرداری اول مهر 1390 در تهران آغاز شد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

دیدگاه‌ها  

0 #1 Guest 1391-01-13 09:15
این رستوران اگه همان کافه یا اغذیه فروشی سر ٔپل چوبی در قبل از انقلاب است که نام آن کافه منصف بود و حتی تابلو نوشت آن تا چندین سال پس از انقلاب بر دیوار بالای رستوران باقی‌ مانده بود با دیوار نوشت بزرگ منصف ، من آن زمان کودک بودم و پدرم با صاحب این اغذیه فروشی دوست بود به گمانم نام صاحب آن آقای منصف(ناصر منصف) بود و آذربایجانی بود ، یادش بخیر پدرم هراز گاهی به دیدار آقای منصف میرفت و آنها با شادمانی چند گیلاسی می‌‌ مینوشیدند و گپ و گفتی‌ بزبان آذری میزدند و البته آقای منصف با مهربانی برای من هم ساندویچی خوشمزه میاورد ، بهمراه یک پپسی یا کانادا درای تگری . مزه آن نوشابه‌ها و خاطره آن مهربانی‌ها هنوز پس از چهل سال بیادم مانده است . یادش بخیر کافه منصف و آقای منصف در ٔپل چوبی تهران.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

• الاهیات تصویر و تاریخ‌(های) سینما

تصویر‌ها بازمی‌گردند. این فرمول بنیادین در پروژه‌ی تاریخ‌(های) سینما (Histoire(s) du cinéma) است. پروژه‌ای که از اواخر دهه‌ی 80 تا اواخر دهه‌ی 90 ، گ...

تحلیل ادبی