اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

برگزیدگان دوازدهمین جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند


دوازدهمین جشنواره فیلم مقاومت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. 

به گزارش آکادمی هنر، برگزیدگان در بخش های مختلف معرفی شدند. در بخش بین الملل هیئت داوران با متن بیانیه ای برگزیدگان را معرفی نمودند.

بیانیه هیئت داوران

هیئت داوران، این فیلم‎ها را شایسته دریافت جایزه دانسته است، به دلیل این‎که توانسته‎اند موضوع مقاومت را به زبان تصویری قدرتمند و قصه‎هایی گیرا ترجمه کنند. گذشته از این، فیلم‎های برگزیده بر واقعیت زیر پا گذاشته شدن حقوق بشر در بسیاری نقاط جهان و ندای مقاومت و دفاع از کرامت انسانی مردم در این مناطق، تاکید دارند.

هیئت داوران هم‎چنین مایل است به این جشنواره به خاطر انتخاب فوق العاده فیلم‎ها و تشویق فیلمسازان برای ساختن فیلم‎های بیشتر در حوزه مقاومت تبریک بگوید؛ برگزاری چینن جشنواره‎ای خود بزرگترین انگیزه برای این فیلمسازان خواهد بود.

1. لوح تقدیر به فیلم سینمایی 18 روز به کارگردانی گروهی فیلم‎سازان مصری

2. لوح تقدیر به فیلم گلچهره به کارگردانی وحید موسائیان از ایران

3. تندیس بهترین فیلمنامه به پاول لاورتی برای فیلم مسیر ایرلندی به کارگردانی کن لوچ تولید مشترک انگلستان- فرانسه- بلژیک

4. تندیس بهترین کارگردانی به متیو کاسوویتس برای فیلم شورشی از فرانسه

5. تندیس جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم روزهای زندگی به کارگردانی پرویز شیخ طادی از ایران

6. تندیس بهترین فیلم سینمایی بین الملل به فیلم ملکه به کارگردانی محمد باشه آهنگر از ایران به تهیه کنندگی مرحوم سید ابولقاسم حسینی.

 

بهترین های بخش سینمایی

1-      بهترین فیلمنامه به پرویز شیخ طادی برای فیلم روزهای زندگی دیپلم+ تندیس

2-      بهترین فیلمنامه به حمید بهمنی برای فیلم گلوگاه شیطان دیپلم افتخار

3-      بهترین فیلمنامه به علیرضا عاقل زاده برای فیلم گلوگاه شیطان دیپلم افتخار

4-      بهترین فیلمنامه به علی مینایی برای فیلم گلوگاه شیطان دیپلم افتخار

5-      بهترین کارگردانی پرویز شیخ طادی برای فیلم روزهای زندگی دیپلم+ تندیس

6-      بهترین کارگردانی همایون اسعدیان برای فیلم بوسیدن روی ماه دیپلم

7-      بهترین بازیگری مرد  میلاد کی مرام برای فیلم ملکه دیپلم+ تندیس

8-      بهترین بازیگری زن  شیرین یزدانبخش برای فیلم بوسیدن روی ماه دیپلم

9-      بهترن بازیگری زن هنگامه قاضیانی برای فیلم روزهای زندگی دیپلم افتخار

10-  بهترین جلوه های ویژه محسن روزبهانی برای فیلم های33 روز، روزهای زندگی و ملکه دیپلم+تندیس

11-  بهترین فیلم سعید سعدی برای فیلم روزهای زندگی دیپلم+تندیس

12-  جایزه ویژه هیئت داوران به علیرضا زرین دست برای فیلمبرداری فیلم ملکه  دیپلم + تندیس

 

 

 

برگزیده تماشاگران:

فیلم سینمایی ؛بوسیدن روی ماه؛ به کارگردانی همایون اسعدیان و تهیه کنندگی منوچهر محمدی بهترین فیلم برگزیده تماشاگران شد.


 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری