اختصاصی

  • نامزدهای اسکار 2018 معرفی شدند، شکل آب مثل تمامی فصل جوایز پیشتاز است

    آکادمی اسکار ساعتی پیش اسامی نامزدهای نودمین دوره برگزاری این جوایز سالانه را اعلام کرد. به گزارش بخش سینمایی آکادکی هنر، امروز سه شنبه آکادمی اسکار در ساعت ۵:۲۲ صبح به وقت محلی اسامی نامزدهای خود را توسط جان بیلی رییس آکادمی اسامی اعلام کرد. تیفانی حدیش و اندی سرکیس بازیگران سینما اسامی نامزدها را بعد از مقدمه‌ای توس...

دوره فیلم ژان لوک گدار

 

علی ساعی یگانه

 

جشنواره فیلم مسکو 2017 / مرغِ مقدس از چین بهترین فیلم شد

 

 

 

بخش مسابقه جشنواره امسال مسکو، میزبان سیزده فیلم از کشورهای مختلف بود؛ از جمله سه فیلم از سینمای روسیه.


جشنواره مسکو جدا از نمایش صدها فیلم از سراسر جهان در بخش‌های مختلف، فرصت مناسبی است برای تماشای فیلم‌های تازه روسی که در بخش ویژه سینمای روسیه به نمایش درمی‌آیند و گزیده‌ای از آنها هم در بخش مسابقه حضور دارند.

 

امسال سه فیلم روسی در بخش مسابقه حضور داشت: «منو بخر» ساخته وادیم پرلمان - سازنده فیلم تحسین شده «خانه‌ای شن و مه» با بازی شهره آغداشلو- این بار در سوژه جنجالی‌اش درباره دختری که در آرزوی مدل شدن به امارات متحده عربی می‌رود، به موفقیت چندانی نمی‌رسد.

 

اما فیلم «ماهی» ساخته ولادیمیر کوت، فیلم جمع و جور و دیدنی است که تنهایی‌های یک پیرزن را در فضایی کمدی به تصویر می‌کشد و در واقع به طنز تلخی می‌رسد که می‌تواند مخاطب خاص و عام را یکجا راضی کند. شوخی‌های حساب شده با مرگ، برداشت عمومی از مرگ و زندگی را به چالش می‌کشد و می تواند لحظات نابی خلق کند.

 

اما پر سر و صداترین فیلم روسی جشنواره امسال، اثر فیلمساز کهنه کار رستم خمداموف با نام «کیف بدون انتها» بود که در فضایی نمادین و ضد قصه خلق شده بود و توانست جایزه ویژه داوران را به دست بیاورد.

 

جایزه بهترین فیلم جشنواره نصیب فیلم «مرغ مقدس» ساخته کیائو لیانگ از چین شد که در نماهایی حساب شده داستان خبرنگاری را می‌گوید که پس از سال‌ها به دهکده محل تولدش بازمی‌گردد و با واقعیت‌های تلخی مواجه می‌شود. به رغم کارگردانی دقیق صحنه‌ها، فیلم بی‌جهت طولانی است وهمراهی با شخصیت اصلی مشکل به نظر می‌رسد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

  • آیا می‌توان حرکت باد را نقاشی کرد؟

    1 در الهیات یهودی، ابزوردیته، وضعیت بنیادینی است که یهوه را وادار می‌سازد جهان و انسان را خلق کند تا به‌این‌ترتیب، موجودیت و قدرت خویش را از طریق وجو...

تحلیل ادبی

  • چه باید کرد؟

    ۱- ما باید فیلم‌های سیاسی بسازیم. ۲- ما باید به گونه‌ای سیاسی فیلم بسازیم. ۳- اولی و دومی در تعارض با یکدیگرند و به دو مفهوم مخالف از دنیا تعلق دارند...