اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

اسامی فیلم‌نامه‌های راه یافته به جشنواره نماز و نیایش اعلام شد


14 عنوان فیلمنامه کوتاه برای بخش مسابقه فیلمنامه چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین انتخاب شدند.

به گزارش آکادمی هنر به نقل از انجمن سینمای جوانان ایران، 14 عنوان فیلمنامه کوتاه از میان 155 عنوان فیلمنامه رسیده به دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین توسط هیاتی متشکل از عبدالهادی صورتی، سیدناصر هاشم‌زاده و شهاب ملتخواه برای رقابت در بخش مسابقه فیلمنامه این جشنواره انتخاب شدند.

بنابراین گزارش، اسامی 14 فیلمنامه راه‌یافته به بخش مسابقه این جشنواره به ترتیب زیر است:

جادوی اعتکاف (مجتبی اردشیری)، شب انتهای جاده (رودابه ایزدی)، روزی که باز آمد (زهره شعبانی)، نقره داغ (شهرام علیزاده)، قمری سفید (نرگس خرقانی)، از فرش تا عرش (رستم نظری)، دریای دورن (یاسر طالبی)، یک روز جمعه (رضا دانش‌پژوه)، مسجد و کلیسا (عماد سلیمانیان)، یک لحظه زندگی (زینب عربی)، واعظین (علی‌اصغر فاریابی)، خانه‌ای برای خدا (یارا بخشایش)، خدا و لژیونرهایش (روح‌ا... یارمحمدی) و همنشینی با خدایی که همین نزدیکی است (محمدحسین صفری).

برپایه این خبر، جشنواره نماز ونیایش موضوعاتی همچون: نگاه ژرف، عمیق و هنرمندانه به عبادت معبود، بررسی ابعاد بی‌کران معنوی نماز و نیایش، نماز و نیایش در زندگی مردم و اثرات فرهنگ‌ساز آن در جامعه، تاثیرگذاری رفتارهای دینی خانواده بر فرزندان، عوامل و شیوه‌های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز، نماز و نمازخوانی در اجتماعات (مدارس‌ـ‌مساجد و ...) و نقش نماز در ایجاد وحدت و یکپارچگی و رشد فضایل اخلاقی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر در ترویج نماز و نیایش را در 3 بخش مسابقه­ی فیلم کوتاه، عکس و فیلمنامه در بر می­گیرد.

گفتنی است، چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین از تاریخ 2 تا 5 اسفند ماه سال جاری به مدت چهار روز در استان قم برگزار خواهد شد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری