اختصاصی

  • صدف طلایی سن سباستین 2019 به فیلمی از برزیل رسید

    در شب پایانی جشنواره فیلم سن‌سباستین ۲۰۱۹، با انتخابی غیرمنتظره فیلمی از برزیل به عنوان برنده صدف طلای سن‌سباستین معرفی شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، شب پیش فیلم «آرام» به کارگردانی تکزان پکستون وینترز از برزیل به عنوان برنده صدف طلا که جایزه اصلی جشنواره فیلم سن‌سباستین است، انتخاب شد....

اسامی فیلم‌نامه‌های راه یافته به جشنواره نماز و نیایش اعلام شد


14 عنوان فیلمنامه کوتاه برای بخش مسابقه فیلمنامه چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین انتخاب شدند.

به گزارش آکادمی هنر به نقل از انجمن سینمای جوانان ایران، 14 عنوان فیلمنامه کوتاه از میان 155 عنوان فیلمنامه رسیده به دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین توسط هیاتی متشکل از عبدالهادی صورتی، سیدناصر هاشم‌زاده و شهاب ملتخواه برای رقابت در بخش مسابقه فیلمنامه این جشنواره انتخاب شدند.

بنابراین گزارش، اسامی 14 فیلمنامه راه‌یافته به بخش مسابقه این جشنواره به ترتیب زیر است:

جادوی اعتکاف (مجتبی اردشیری)، شب انتهای جاده (رودابه ایزدی)، روزی که باز آمد (زهره شعبانی)، نقره داغ (شهرام علیزاده)، قمری سفید (نرگس خرقانی)، از فرش تا عرش (رستم نظری)، دریای دورن (یاسر طالبی)، یک روز جمعه (رضا دانش‌پژوه)، مسجد و کلیسا (عماد سلیمانیان)، یک لحظه زندگی (زینب عربی)، واعظین (علی‌اصغر فاریابی)، خانه‌ای برای خدا (یارا بخشایش)، خدا و لژیونرهایش (روح‌ا... یارمحمدی) و همنشینی با خدایی که همین نزدیکی است (محمدحسین صفری).

برپایه این خبر، جشنواره نماز ونیایش موضوعاتی همچون: نگاه ژرف، عمیق و هنرمندانه به عبادت معبود، بررسی ابعاد بی‌کران معنوی نماز و نیایش، نماز و نیایش در زندگی مردم و اثرات فرهنگ‌ساز آن در جامعه، تاثیرگذاری رفتارهای دینی خانواده بر فرزندان، عوامل و شیوه‌های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز، نماز و نمازخوانی در اجتماعات (مدارس‌ـ‌مساجد و ...) و نقش نماز در ایجاد وحدت و یکپارچگی و رشد فضایل اخلاقی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر در ترویج نماز و نیایش را در 3 بخش مسابقه­ی فیلم کوتاه، عکس و فیلمنامه در بر می­گیرد.

گفتنی است، چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین از تاریخ 2 تا 5 اسفند ماه سال جاری به مدت چهار روز در استان قم برگزار خواهد شد.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری