رویدادها

  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)
نوشته شده توسط Administrator ::: دسته: سایر هنرها ::: نمایش از 28 ارديبهشت 1390
پرینت


 کشورها و هنرمندان شرکت کننده در بی‎ینال بین‎المللی ونیز معرفی شدند

به گزارش آکادمی هنر بی‎ینال  بین‎المللی ونیز 4 ژوئن برابر با 14 خرداد1390 کار خود را با مدیریت Bice Curige آغاز خواهد کرد؛ این رخداد برای ایرانیان از چالش برانگیزترین جشنواره‎های تجسمی محسوب می‎شود ، به نظر منتقدان در حالی که هنر مستقل در بخش خصوصی با استقبال جهانی مواجه شده متولیان تجسمی دولت بدون در نظر گرفتن پارامترهای تخصصی و صرفاً با رویکردهایی که به زعم ایشان معقول و منطقی است هنرمندانی را از سال 2003 به بعد به این جشنواره اعزام نموده اند ، تصمیماتی که جامعه تجسمی را در بهت و حیرت فرو برده است.

 سن مارکو

در سال جاری که بی‎ینال ونیز پنجاه و چهارمین دوره خود را سپری می‎کند آثار مرتضی دره‎باغی، محسن راستانی و محمدمهدی قان‎بیگی به مدت 6 ماه در شماره 3198 سن مارکو شهر ونیز –عکس فوق- به نام سالن ایران رودرروی علاقه مندان خواهد بود. در کنار ایران نمایشگاه‎هایی از آسیای مرکزی، قبرس، استونی و مونتنگرو وجود دارد که نمی‎توان گفت محل مناسبی در اختیار ایران قرار گرفته است در صورتی که بهترین قسمت این مجموعه در Pavilion at Giardini می‎باشد. از ایران نام هیچ گالری یا گالری‎داری برای شرکت در این سفر نیامده است و این در حالی‎ است که هنر تجسمی ایران دین بزرگی به گالری‎های تخصصی و خصوصی دارند. در زیر لیست کاملی از کشورها، هنرمندان، نماینده دولتی، موزه دار و محل استقرار هر کشور آمده است.

 

 

 

 

کشور

هنرمندان

نماینده دولتی

موزه دار

محل نمایشگاه

1

Albania

Anila Rubiku, Orion Shima, Gentian Shkurti, Eltjon Valle, Driant Zeneli

Parid Tefereçi

Riccardo Caldura

Spazio Rolak

2

Andorra

Helena Guàrdia Ribó, Francisco Sánchez Sánchez

Pedro de Sancristóval y Múrua, Joan Gil Gregório, Ermengol Puig Tàpies, Francesc Rodríguez Rossa

Paolo de Grandis, Josep M. Ubach Bernada

Chiesa di San Samuele, Campo San Samuele

3

Argentina

Adrián Villar Rojas

Magdalena Faillace

Rodrigo Alonso

Pavilion at Arsenale

4

Armenia

Mher Azatyan, Grigor Khachatryan, Astghik Melkonyan

Viktor Mnatsakanyan

Armine Antikyan, Ruben Arevshatyan, Vardan Azatyan, Nazareth Karoyan

Collegio Armeno Moorat Raphael, Ca’ Zenobio

5

Austria

Markus Schinwald

Eva Schlegel

 

Pavilion at Giardini

6

Azerbaijan

Mikayil Abdurahmanov, Zeigam Azizov, Khanlar Gasimov, Aga Ousseinov, Altay Sadikhzade, Aidan Salakhova

Chingiz Farzaliyev.

Vittorio Urbani

Beral Madra

Palazzo Benzon, San Marco 3927

7

Bangladesh

Tayeba Begum Lipi, Promotesh Das Pulak, Imran Hossain Piplu, Kabir Ahmed Masum Chisty, Mahbubur Rahman

Tayeba Begum Lipi, Fiona Biggiero.

Mary Angela Schroth, Paolo W. Tamburella

Fondazione Gervasuti, Fondamenta S.Anna (Via Garibaldi), Castello 995

8

Belarus

Yury Alisevich, Artur Klinau, Kanstantsin Kastsiuchenka, Viktar Piatrou, Dzianis Skvartsou

Natalia Sharangovich

Mikhail Barazna

to be announced

9

Belgium

Angel Vergara

Luc Tuymans

 

Pavilion at Giardini

10

Brazil

Artur Barrio

Heitor Martins

Moacir dos Anjos, Agnaldo Farias

Pavilion at Giardini

11

Bulgaria

Greddy Assa, Pavel Koichev, Huben Tcherkalov

Georges Luks

Georges Luks

Palazzo Carminati, Santa Croce 1882

12

Canada

Steven Shearer

Josee Drouin-Brisebois, National Gallery of Canada.

 

Pavilion at Giardini

13

Central Asian Pavilion

Kyrgyzstan: Natalia Andrianova, Adis Seitaliev, Marat Raiymkulov.
Kazakhstan: Said Atabekov, Galim Madanov, Zauresh Terekbay, Yerbossyn Meldibekov.
Tajikistan: Alla Rumyantseva, Aleksey Rumyantsev.
Uzbekistan: Artyom Ernst, Alexander Nikolaev.

Andris Brinkmanis, Asel Akmatova

Oksana Shatalova, Boris Chukhovich, Georgy Mamedov.

Palazzo Malipiero, San Marco 3199-3201

14

Chile

Fernando Prats

Antonio Arévalo

Fernando Castro Flórez

Pavilion at Arsenale

15

China

Yuan Gong, Pan Gongkai, Liang Yuanwei, Yang Maoyuan, Cai Zhisong

China Arts & Entertainment Group

Peng Feng

Pavilion at Arsenale

16

Congo (Democratic Republic of

Barly Baruti, Ange Bofenda, Huguette Diwampovesa, Dieudonné Kumindike, Ilanga Moli, Fifi Panzu

Rocky Makota Kayimbi

 

to be announced

17

Costa Rica

Luis Chacón, Francisco Córdoba, Silvia Fossati & Raffaella Rosa Lorenzo, Gianfranco Meggiato, Gavin Rain, Jaime David Tischler, Patrizio Travagli, Horst Uhlemann, Alec Von Bargen, Luca Zampetti

Francesco Elisei

Francesco Elisei

Dino Leoni

Sant’ Elena, Campo della Chiesa 3

18

Croatia

Antonio G. Lauer aka Tomislav Gotovac & BADco

What, How and for Whom/WHW.

What, How and for Whom/WHW.

Pavilion at Arsenale

19

Cuba

Alexandre Arrechea, Alessandro Busci, Yoan Capote, Felipe Cardeña, Duvier Del Dago, Giorgio Ortona, Alessandro Papetti, Eduardo Ponjuàn, Desiderio Sanzi

Miria Vicini

Duccio Trombadori

Jorge Fernandez

Isola di San Servolo, Caserma Cornoldi

20

Cyprus

Marianna Christofides, Elizabeth Hoak-Doering

Louli Michaelidou

Angela Skordi

 

Yiannis Toumazis

Palazzo Malipiero (2nd floor), S. Marco 3198

21

Czech Republic and Slovak Republic

Dominik Lang

Petr Hnízdo, Vera Krejcová

Yvonna Ferencová

Pavilion at Giardini

22

Denmark

Agency, Ayreen Anastas and Rene Gabri, Robert Crumb, Zhang Dali, Stelios Faitakis, FOS, Sharon Hayes, Han Hoogerbrugge, Mikhail Karikis, Thomas Kilpper, Runo Lagomarsino, Tala Madani, Wendelien van Oldenborgh, Lilibeth Cuenca Rasmussen, Taryn Simon, Jan Švankmajer, Johannes af Tavasheden, Tilman Wendland

The Danish Arts Council Committee for

Katerina Gregos

Pavilion at Giardini

23

Egypt

Ahmed Basiony (هنرمندی که تازه بدرود حیات گفت)

Aida Eltorie

Shady El Noshokaty

Pavilion at Giardini

24

Estonia

Liina Siib

Johannes Saar

Andris Brinkmanis, Elin Kard

Palazzo Malipiero (1st floor), San Marco 3079

25

Finland

Vesa-Pekka Rannikko

Laura Köönikkä

 

Pavilion at Giardini

26

France

Christian Boltanski

Institut Français

Jean-Hubert Martin

Pavilion at Giardini

27

Georgia

Tamara Kvesitadze

Päivi Tirkkonen

Henk Slager

Palazzo Pisani, Cannaregio 6104

28

Germany

Christoph Schlingensief

Susanne Gaensheimer

 

Pavilion at Giardini

29

Greece

Diohandi

Maria Marangou

 

Pavilion at Giardini

30

Haiti

Jean Hérard Celeur, André Eugène, Claude Saintilus

Daniele Geminiani

The Island

Daniele Geminiani

Leah Gordon

to be announced

31

Haiti Royaume de ce monde

Serge André, Elodie Barthelemy, Mario Benjamin, Maxence Denis, Eduard Duval-Carrié, Frankétienne, Guyodo, Sébastien Jean, Killy, Tessa Mars, Pascale Monnin, Paskö, Barbara Prézeau, Roberto Stephenson, Hervé Télémaque, Patrick Vilaire

Fonds de dotation Agnès B et Institut Français.

Regine Estimé

Giscard Bouchotte

to be announced

32

Hungary

Hajnal Németh

Gábor Gulyás

Miklós Peternák

Pavilion at Giardini

33

Iceland

Libia Castro, Olafur Olafsson

Dorothée Kirch

Ellen Blumenstein

Palazzo Zenobio, Collegio Armeno Moorat-Raphael, Fondamenta del Soccorso, Dorsoduro 2596

34

India

Zarina Hashmi, Gigi Scaria, Praneet Soi, The Desire Machine Collective (Sonal Jain, Mriganka Madhukaillya)

Ranjit Hoskote

 

Pavilion at Arsenale

35

Iran

Morteza Darebaghi, Mohammad Mehdi Qanbeigi, Mohsen Rastani

Mahmood Shalooei

 

Palazzo Malipiero, San Marco 3198

36

Iraq

del Abidin, Halim Al Karim, Ahmed Alsoudani, Ali Assaf, Azad Nanakeli, Walid Siti

Alì Assaf

Vittorio Urbani

Mary Angela Schroth

Fondazione Gervasuti, Fondamenta S.Anna (Via Garibaldi), Castello 995

37

Ireland

Corban Walker

Emily-Jane Kirwan

Eamonn Maxwell

Santa Maria della Pietà

38

Israel

Sigalit Landau

Arad Turgeman, Michael Gov

 

Pavilion at Giardini

39

Italy

he Ministry for the Cultural Heritage and Activities
PaBAAC – General Direction for the landscape, fine arts, architecture and contemporary art
la Biennale di Venezia
Padiglione Italia: Lo Stato dell’Arte nel 150° dell’Unità d’Italia
Padiglione Italia bis (Tese dei soppalchi): l’Arte non è Cosa Nostra

Antonia Pasqua Recchia

Vittorio Sgarbi

Arsenale, Padiglione Italia, Tese and Giardino delle Vergini

40

Japan

Tabaimo

Yuka Uematsu

Miwa Kaneko, Atsuko Sato

Pavilion at Giardini

41

Korea (Republic of)

Lee Yongbaek

Yun Chea Gab

 

Pavilion at Giardini

42

Latin American Pavilion – IILA

Istituto Italo-Latino Americano
Argentina: Leticia El Halli Obeid; Bolivia: Narda Alvarado; Brazil: Neville D´Almeida; Chile: Sebastián Preece; Colombia: Juan Fernando Herrán; Costa Rica: Sila Chanto; Cuba: Reynier Leyva Novo; Dominican Republic: David Pérez Karmadavis; Ecuador: María Rosa Jijón; El Salvador: Walterio Iraheta; Guatemala: Regina José Galindo; Honduras: Adán Vallecillo; Mexico: Julieta Aranda; Nicaragua: Rolando Castellón; Panama: Humberto Vélez; Paraguay: Claudia Casarino; Peru: Fernando Gutiérrez; Uruguay: Martín Sastre; Venezuela: Alexander Apóstol.
Italy: Alberto de Agostini; Italy/Chile: Gianfranco Foschino; Germany: Christine de la Garenne; Germany / Argentina: Olaf Holzapfel with Teresa, Mirta, Dionisia, Noelia & Luisa Gutiérrez from the Wichi indigenous community; Germany: Björn Melhus

Patricia Rivadenera

Alessandra Bonanni

Alfons Hug

Paz Guevara, Patricia Rivadenera

Pavilion at Arsenale

43

Latvia

Kristaps Gelzis

Daiga Rudzate

Päivi Tirkkonen

Astrida Rogule

Palazzo Albrizzi, Cannaregio 4118

44

Lithuania

Darius Mikšys

Kestutis Kuizinas

 

Scuola S. Pasquale, Castello 2786

45

Luxembourg

Martine Feipel, Jean Bechameil

René Kockelkorn

 

Ca’ del Duca - Corte del Duca Sforza, San Marco 3052

46

Macedonia

Art Collective Zero (Aleksander Stankoski, Igor Toshevski, Bedi Ibahim, Zlatko Trajkovski, Sinisha Cvetkovski, Mishko Desovski, Perica Georgiev, Gorancho Gjorgjievski)

Maja Krstevska

Gorancho Gjorgjievski, Maja Chankulovska-Mihajlovska.

Palazzo Pesaro Papafava, Cannaregio 3764

47

Leap

Zarko Basheski

Toni Chatleski

Emil Aleksiev

to be announced

48

Mexico

Melanie Smith

Gastón Ramírez Feltrín

José Luis Barrios

Palazzo Rota Ivancich, Castello 4421

49

Moldova

aleria Duca, Aliona Kononova, Nicoletta Stati

Darii Denis

Plesco Natalia

Oxana Maleeva

Galleria d'Arte III Millennio, San Marco 1047

50

Montenegro

Ilija Šoškic, Natalija Vujoševic, Marina Abramovic Cetinje Community Center Obod

Petar Cukovic, Svetlana Racanovic

 

Palazzo Malipiero, San Marco 3079

51

The Netherlands

EventArchitectuur (Herman Verkerk and Paul Kuipers), Yannis Kyriakides, Maureen Mooren, Joke Robaard, Johannes Schwartz, Barbara Visser

Gitta Luiten

Guus Beumer

Pavilion at Giardini

52

New Zealand

Michael Parekowhai

Jenny Harper

 

Palazzo Loredan dell'Ambasciatore

53

Norway

Bjarne Melgaard

Office for Contemporary Art Norway

Marta Kuzma, Pablo Lafuente, Peter Osborne

to be announced

54

Poland

Yael Bartana

Hanna Wróblewska

Sebastian Cichocki, Galit Eilat

Pavilion at Giardini

55

Portugal

Francisco Tropa

Direcção-Geral das Artes Ministério da Cultura.

Sergio Mah

Fondaco Marcello, Calle del Traghetto o Ca' Garzoni, San Marco 3415

56

Romania

Ion Grigorescu, Anetta Mona Chisa, Lucia Tkacova

Monica Morariu

Alessandro Damian

Maria Rus Bojan, Ami Barak

Pavilion at Giardini

 

Romanian Cultural Resolution-documentary

Adrian Bojenoiu, Alexandru Niculescu

Monica Morariu

Alessandro Damian

 

Istituto Romeno di Cultura e Ricerca Umanistica, Cannaregio 2214

57

Russia

Andrei Monastyrski and the Collective Actions Group (Nikita Alexeev, Elena Elagina, Georgy Kizevalter, Igor Makarevich, Andrei Monastyrski, Nikolai Panitkov, Sergei Romashko, Sabine Hänsgen)

Stella Kesaeva

Boris Groys

Pavilion at Giardini

58

San Marino

-

Leo Marino Morganti

Valerio Pradal

Valerio Pradal

to be announced

59

Saudi Arabia

Shadia Alem & Raja Alem

Abdulaziz Alsebail

Mona Khazindar, Robin Start

Pavilion at Arsenale

60

Serbia

Todosijevic Dragoljub Raša

Grozdanic Živko Gera

Sanja Kojic Mladenov

Pavilion at Giardini

61

Singapore

Ho Tzu Nyen

National Arts Council

June Yap

Salone di Ss. Filippo e Giacomo del Museo Diocesano di Venezia

62

Slovenia

Mirko Bratuša

Nadja Zgonik

 

Galleria A+A

63

South Africa

Siemon Allen, Zwelethu Mthethwa, Lyndi Sales, Mary Sibande

Lethole Mokoena

Thembinkosi Goniwe

Torre di Porta Nuova, Arsenale Nuovissimo

64

Spain

Dora Garcia

Katya Garcia-Anton

Katya Garcia-Anton

Pavilion at Giardini

65

Sweden

Fia Backström, Andreas Eriksson

Ann-Sofi Noring

Magnus af Petersens

Pavilion at Giardini

66

Switzerland

Thomas Hirschhorn

Pauline Boudry, Renate Lorenz, Tim Zulauf, KMUProduktionen

Urs Staub

Andreas Münch

Andrea Thal

 

Pavilion at Giardini

&

Teatro Fondamenta Nove

67

Syrian Arab Republic

Sabhan Adam, Bernard Aubertin, Talal al Abdoullah, Nemat Badaoy, Beppe Bonetti, Ivan Lardscheneider, Renato Mambor, Piero Mottola, Salvo Pastorello, Nizar Sabour, Rima Salamoun, Slis (Pierluigi Slis)

Christian Maretti

Fabio Anselmi, Sandro Orlandi

Isola di San Servolo, Caserma Cornold

68

Taiwan

Pavilion of the Taipei Fine Arts Museum of Taiwan
Artists: Hong-Kai Wang, Yu-Hsien Su
Sound Library/Bar Designer: Kuo-Chang Liu; content researchers, organizers: Tieh-Chih Chang, Jeph Lo

 

Amy Cheng

Palazzo delle Prigioni, Castello 4209, San Marco

69

Thailand

Navin Rawanchaikul

Prisna Pongtadsirikul

Pandit Chanrochanakit, Steven Pettifor

Paradiso Gallerie, Giardini della Biennale, Castello 1260

70

Turkey

Ayse Erkmen

Istanbul Foundation for Culture and Arts

Fulya Erdemci

Danae Mossman

Pavilion at Arsenale

71

Ukraine

Oksana Mas

Viktor Sydorenko

Achille Bonito Oliva, Oleksiy Rogotchenko

Ute Kilter, Diana Fedorova-Pecherskaya

to be announced

72

United Arab Emirates

Reem Al Ghaith, Lateefa Bint Maktoum, Abdullah Al Saadi

Dr. Lamees Hamdan

Vasif Kortun

Pavilion at Arsenale

73

United Kingdom

Mike Nelson

Andrea Rose

 

Pavilion at Giardini

74

Uruguay

Alejandro Cesarco, Magela Ferrero

Silvia Listur

Clio E. Bugel

Pavilion at Giardini

75

USA

Jennifer Allora & Guillermo Calzadilla

Lisa D. Freiman

 

Pavilion at Giardini

76

Venezuela

Francisco Bassim, Clemencia Labin, Yoshi

Javier Cerisola

Luis Hurtado

Pavilion at Giardini

77

Zimbabwe

Berry Bickle, Calvin Dondo, Tapfuma Gutsa, Misheck Masamvu

Doreen Sibanda

Raphael Chikukwa

Santa Maria della Pietà, Calle della Pietà, Castello 3701

 

 

 

 

 

درباره نویسنده
نویسنده : Administrator
درباره من :

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد