اختصاصی

  • نامزدهای جوایز گلدن گلوب معرفی شدند؛ داستان ازدواج صدرنشین فهرست

    ساعتی پیش نامزدهای بهترین آثار سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب 2020 معرفی شدند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر نامزدهای هفتاد و هفتمین دوره از مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» معرفی مشدند که بدون تردید مسیر فصل اهدای جوایز ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را تعیین می‌کنند. «اتحادیه‌ی خبرنگاران خارجی هالیوود» (HFPA) که از ۹۰ ژورنالیست در سراسر د...

فیلم دله‌دزدها نخل طلای کن ۲۰۱۸ را از آن خود کرد، کاملا پیش بینی شده فیلم پناهی جایزه گرفت و فرهادی دست خالی ماند

فیلم دله دزدها shoplifters نخل طلای کن ۲۰۱۸

 

جوایز جشنواره کن ۲۰۱۸ اهدا شدند، پناهی، گدار، کوره‌دا، اسپایک لی و پاولیکوفسکی دست پر بازگشتند.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، جشنواره فیلم کن دقایقی پیش مراسم اختتامیه خود را با اجرای ادوارد بائر پشت سر گذاشت و فیلم دله‌دزدها به کارگردانی هیروکازو کوره-ادا از ژاپن که یک درام خانوادگی است، با وجود اینکه تحسین همه را برانگیخته بود ولی به عنوان فیلمی با شانسی نه چندان زیاد برای کسب جایزه اصلی به حساب می‌آمد، جایزه نخل طلای کن ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد.جایزه دوربین طلایی بهترین فیلم بلند اول به فیلم «دختر» ساخته لوکاس دونت رسید. ویکتور پولستر ستاره ۱۶ ساله فیلم دونت جمعه شب در بخش جانبی نوعی نگاه موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر شده بود.جایزه دوربین طلایی توسط هیات داورانی اهدا شد که از اعضای آن می‌توان به اورسولا مایر کارگردان سوئدی، ماری آماچوکلی کارگردان فرانسوی، آیریس بری کارگردان فرانسوی-آمریکایی، سیلوین فیگ رییس کمپانی سینه‌فیز، جین لاپوایری فیلمبردار و آرنو و ژان-ماری لاریو نویسنده اشاره کرد.

جایزه نخل طلای بهترین فیلم کوتاه به خاطر فیلم «تمام این مخلوقات» به چارلز ویلیامز رسید. هیات داوران این بخش توسط برترند بونلو کارگردان فرانسوی هدایت شد و از دیگر اعضای آن می‌توان از خلیل جوریگ کارگردان لبنانی، والسکا گریسباخ کارگردان آلمانی، آلانته کاوایت کارگردان اهل لیتوانی و آریان لابد بازیگر اهل فرانسه نام برد.

نادر ساعی‌‎ور برای فیلم «سه رخ» و آلیس رورواچر برای فیلم «شاد مثل لازارو» به طور مشترک موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه کن ۲۰۱۸ شد.سامال یِسلیامووا برای نقش‌آفرینی در فیلم «آکیا» جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.


جایزه بهترین کارگردان به پاول پاولیکفسکی رسید. او با فیلم «جنگ سرد» پس از سه سال به فستیوال کن بازگشته بود.

مارسلو فونته برای فیلم «داگ‌من» جایزه بهترین بازیگر مرد را به خود اختصاص داد. این فیلم توسط ماتیو گارونه کارگردانی شده است.

فیلم «کفرناحوم» به کارگردانی نادین لَبَکی موفق به کسب جایزه هیات داوران شد.

فیلم «کتاب تصاویر» جدیدترین اثر ژان-لوک گدار جایزه «نخل طلای ویژه» را از آن خود کرد که کیت بلانشت این جایزه را برای دستاورد هنری فیلم لقب داد که برای اولین بار اهدا شد. این جایزه یک عقب گرد برای جشنواره کن محسوب می‌شود زیرا ژان لوک گدار نیازی به چنین جایزه خلق شده‌ای نداشت. سال ۲۰۰۵ کن به فیلم «شهر گناه» جایزه خلق شده دستاورد تکنیکی داد و این جایزه دیگر اهدا نشد باید دید آیا نخل طلای ویژه باز هم اهدا می‌شود!

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: Payam Omrani

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

بانک اطلاعات هنری