اختصاصی

  • مهرداد اسکویی بهترین کارگردان جشنواره ایدفا شد

    جشنواره مستند ایدفا در حالی دیشب به کار خود خاتمه داد که مستندسازان ایرانی یک شب به یادماندنی را پشت سر گذاشتند و سه جایزه این جشنواره را از آن خود کردند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، در شب پایانی جشنواره مستند ایدفا مهرداد اسکویی مستند ساز ایرانی به عنوان برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره انتخ...

گزارش نشست مطبوعاتی فیلم «نیمه‎شبی در پاریس» ساخته وودی آلن در کن


ساعاتی پیش شصت و چهارمین جشنواره فیلم کن ساعاتی پیش با حضور عوامل فیلم نیمهشبی در پاریس Midnight in Paris رسما آغاز به کار کرد. کن در سال گذشته با انیمیشن بالا و فرستادن انبوهی از بادکنک‎ها به آسمان با الهام از فیلم افتتاحیه خود را آغاز کرد اما این بار این وودی آلن بازیگر و کارگردان آمریکایی به همراه ستارگانش بود که افتتاحیه کن را گرم کردند. یکی از نکات جالب توجه در مورد این افتتاحیه حضور کارلا برونی بازیگر فرانسوی و همسر نیکولای سارکوزی ریاست جمهور امریکا میباشد که دو ماهی است در مورد ان اخبار مختلفی به گوش می‎رسید تا این‎که برونی در اظهار نظری اعلام کرد به دلیل این جنجال‎ها قید حضور در این جشنواره را زده است. بالاخره روز اکران فیلم فرا رسید و برونی در افتتاحیه کن 2011 حاضر نشد تا مطبوعات فرانسه موفق‎تر باشند.

 آدرین برودی، اوون ویلسون و راشل مک آدامز در نشست مطبوعاتی فیلم نیمه شبی در پاریس در جشنواره کن

وودی الن به همراه اوون ویلسون، آدرین برودی، لی سیدوکس و راشل مک‎آدامز بازیگرانش و جوام رورز تهیه‎کننده فیلم در افتتاحیه فیلمشان و سالن مطبوعاتی کن حاضر شدند. وودی آلن همچون فیلم‎هایش در نشست مطبوعاتی هم بسیار بذله‎گو است. او در ابتدا در مورد شهر ساحلی کن شروع به صحبت کرد و گفت: «اوون درست برخلاف من می‎مونه که البته این بد نمی‎تونه باشه و این خودش یک کمکه. من مثل یک اروپایی با تفکر شرقی می‎مونم و اوون یک بلوند با روحیات غربی است که تازه بهش اضافه کنید که اون عاشق ساحله ..»

 

پس از صحبت‎های وودی آلن راشل مک‎آدامز و اوون ویلسون هر یک در مورد نقش‎هایشان صحبت کردند. مک‎آدامز در مورد نقشش گفت که «وودی به من تأکید کرده بود که نباید بازیم به سمتی برود که مخاطب برداشت کنه که یک زن شهوت‎انگیز هستم و خیلی برام سخت بود و آرزو می‎کردم که توانسته باشم به این سمت نروم که اوون به من گفت تو اصلا اونطور نبودی و بیشتر یک زن بامزه به نظرم اومدی.»

 

وودی آلن در کنفرانس مطبوعاتی کن 2011

وودی آلن در ادامه نشست از افرادی نام برد که سینما را تحت تأثیر ان‎ها بهتر درک کرده بود. او گفت: «وقتی من جوان بودم، چه خودم چه دوستانم بسیار تحت تأثیر فیلمسازان اروپا خصوصا سوئدی‎ها و ایتالیایی‎ها بودیم. همچنین سینمای فرانسه و فیلمسازانی چون گدار، تروفو، الن رنه و رنه کلر هم روی من تأثیر خاصی گذاشتند.»

 

برای شنیدن مشروح نشست مطبوعاتی فیلم نیمهشبی در پاریس ساخته وودی الن فایل صوتی زیر را دانلود کنید.


درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

بانک اطلاعات هنری