اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...
  • ژان لوک گدار، تکنولوژی و ملکه سبا از اپرای باستیل؛ لایو در دوران قرنطینه

    درست است ژان لوک گدار خود را از اجتماع دور کرده، اما بعید به نظر می‌رسد او اجتماع را از طریق مشاهداتش در صفحات مجازی رصد نکرده باشد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، در صورتی که برخی رسانه‌ها حرکت گدار را عجیب قلمداد کردند، اما شاید یادشان رفته او یکی از قالب شکن‌ترین افراد تاریخ سینماست. گدار نه ت...

شیر طلای افتخاری ونیز به ونسا ردگریو اهدا می‌شود

ونسا رودریگو

بازیگر کهنه‌کار بریتانیایی به عنوان برنده جایزه شیر افتخاری جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۸ معرفی شد.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از آنسا، ونسا ردگریو بازیگر بریتانیایی جایزه شیر طلای امسال جشنواره فیلم ونیز را برای یک عمر دستاورد هنری دریافت می‌کند.


ردگریو در این باره گفت: از شنیدن این خبر شگفت‌زده و از صمیم قلب خوشحال شدم که این جایزه را برای یک عمر کار از جشنواره فیلم ونیز دریافت می‌کنم. سال پیش من برای بازی در فیلم «مدارک اسپرن» در ونیز بودم.


آلبرتو باربرا مدیر جشنواره ونیز نیز از این بازیگر به عنوان یکی از بهترین‌های این زمان یاد کرد که با عملکردی حساس و اجراهایی بی‌نهایت دقیق و به یادماندنی شخصیت‌های پیچیده و غالبا بحث‌برانگیز را ارایه می‌کند.


این بازیگر ۸۱ ساله تاکنون ۶ بار نامزد اسکار شده و سال ۱۹۷۷ این جایزه را برای بازی در فیلم «جولیا» دریافت کرده است. او برنده جایزه وولپی کاپ در ونیز در سال ۱۹۹۴ برای «اودسای کوچک» است. ونسا ردگریو در طول ۶۰ سال یکی از محبوب‌ترین و به یادماندنی‌ترین چهره‌های هنری در سینمای هنری بین‌المللی است.


او بازیگر صحنه تئاتر هم است و یک جایزه تونی و یک جایزه اولیویه برای بهترین زن بازیگر دریافت کرده است.


در میان فیلم‌های اخیر وی می‌توان به بازی وی در فیلم «مدارک اسپرن» در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد که ساخته جولین لاندیس است. «خانم لوری و پسر» ساخته آدرین نوبل نیز از دیگر فیلم‌های جدید وی است.


ردگریو سال ۲۰۱۷ بازیگر و کارگردان «دریای غم» بود که در کنار رالف فاینس و اما تامپسون در آن فیلم ظاهر شد.


این بازیگر متولد ۱۹۳۷ در لندن است و بازیگری را از مدرسه مرکزی موسیقی و رقص لندن شروع کرد. در عین حال خانواده وی از سابقه طولانی در هنر برخوردارند و پدربزرگ وی یکی از مشهورترین بازیگران سینمای صامت بود و پدر و مادرش از اعضای اولدویک تئاتر بودند.


وی سال ۱۹۹۷ بازیگر فیلم «خانم دالووی» ساخته مارلن گوریس بود و سال ۱۹۹۷ در فیلم «تاوان» ساخته جو رایت بازی کرد که به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم ونیز آن سال انتخاب شد.هفتادو پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ آگوست تا ۸ سپتامبر امسال برگزار می شود.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری