اختصاصی

  • عرضه فیلم قهرمان اصغر فرهادی در بازار آنلاین کن

    «قهرمان» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی از جمله فیلم‌های مطرحی است که در بازار جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ ارایه خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سینه‌یوروپ، از ۴ فیلم به عنوان فیلم‌های مطرحی که پیش فروش آنها در بازار مجازی جشنواره فیلم کن امسال ارایه می‌شود نام برده شده که یکی از آنها فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی است....

عباس کیارستمی از بیمارستان مرخص شد

 

طبق شنیده ها عباس کیارستمی امروز از بیمارستانی که در آن بستری بوده، مرخص شده است. 

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از خبرگزاری مهر، یکشنبه هشتم فروردین عباس کیارستمی از بیمارستان مرخص شده است. در این گزارش حال عمومی کیارستمی «رضایت‌بخش» توصیف شده است. پیشتر خبرگزاری‌ها  از ابتلای کیارستمی به سرطان روده و به اغما رفتن او در اثر خونریزی خبر داده بودند.

 

شامگاه شنبه هفتم فروردین  فریدون جیرانی، کارگردان سینما، درباره این خبر به خبرگزاری مهر گفت: «بنده هم مطلبی که به نقل از من در یکی از سایت‌ها منتشر شده تأیید نمی‌کنم و درباره بیماری آقای کیارستمی هم منابع موثق باید نظر بدهند نه من.  قطعاً دقیق‌ترین اطلاعات از وضعیت عباس کیارستمی را می‌توان از خانواده وی پرسید».

 

خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شنبه هفتم فروردین به نقل از فریدون جیرانی خبر داد که کیارستمی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان روده مدتی پیش در اثر خونریزی به اغما رفته، اما به هوش آمده و در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت درمان قرار گرفته است. جیرانی به این خبرگزاری گفته بود که «چهار روز پیش» با «دوستی» که بر بالین کیارستمی رفته بود صحبت کرده و از او درباره وضعیت حال این سینماگر ایرانی شنیده است.

 

خانواده عباس کیارستمی اما تاکنون درباره بیماری او با رسانه‌ها گفت‌و‌گو نکرده‌اند. علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه هفتم فروردین در بخش خبری ساعت بیست شبکه چهارم سیمای جمهوری اسلامی درباره مراحل درمانی کیارستمی و محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران توضیحاتی داد و گفت: «پیگیر مراحل درمانی این دو هنرمند هستم».

 

عباس کیارستمی برای کارگردانی فیلم «طعم گیلاس» در سال ۱۹۹۷ نخل طلای جشنواره فیلم کن را به دست آورد. او در فهرست ۴۰ کارگردان بزرگ معاصر سینمای دنیا که گاردین در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد، در مقام ششم قرار گرفت.

 

از آثار معروف کیارستمی می‌توان به فیلم‌های «خانه دوست کجاست»، «زندگی و دیگر هیچ»، «زیر درختان زیتون»، «کلوزاپ»، «باد ما را خواهد برد»، «ده»، «پنج»، «۱۰ روی ده»، «جاده‌های کیارستمی»، «شیرین» و فیلم پربازتاب «کپی برابر اصل» اشاره کرد. سایت آکادمی هنر به نوبه ی خود آرزوی سلامتی این هنرمند بزرگ ایرانی را دارد. 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری