اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

«نامه‌ها»ی کیارستمی به نمایش درمی‌آید

 

ویکتور اریس و عباس کیارستمی

 

فیلم تجربی «نامه ها» به کارگردانی زنده یاد عباس کیارستمی در سالن «سینما حقیقت» نمایش داده می شود.

 


به گزارش آکادمی هنر، عصر فردا یکشنبه ۲۷ تیر ۹۵، فیلم تجربی «نامه‌ها» ساخته‌ مشترک زنده یاد عباس کیارستمی و ویکتور اریس در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش در آمده و نقد و بررسی می‌شود.

 

«نامه‌ها» عنوان مجموعه ۹ فیلم کوتاه تجربی است که توسط عباس کیارستمی و ویکتور اریس فیلمساز اسپانیایی ساخته شده‌اند. «نامه‌ها» در واقع نوعی نامه نگاری تصویری است میان این دو فیلمساز، یکی فیلمی می‌سازد و برای دیگری می‌فرستد، آن یکی هم در جواب فیلم دیگری می‌سازد و ارسال می‌کند تا این رد و بدل شدن فیلم‌ها به عدد ۹ برسد. این فیلم‌ها در قاب‌هایی ساده و به عنوان آثاری در سینمای تجربی ساخته شده‌اند.

 

پس از نمایش فیلم «نامه‌ها» جلسه نقد و بررسی آن با حضور مجید اسلامی و محسن آزرم منتقدان مهمان و ناصر صفاریان کارشناس- مجری برگزار خواهد شد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما