اختصاصی

  • مهرداد اسکویی بهترین کارگردان جشنواره ایدفا شد

    جشنواره مستند ایدفا در حالی دیشب به کار خود خاتمه داد که مستندسازان ایرانی یک شب به یادماندنی را پشت سر گذاشتند و سه جایزه این جشنواره را از آن خود کردند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، در شب پایانی جشنواره مستند ایدفا مهرداد اسکویی مستند ساز ایرانی به عنوان برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره انتخ...

علم‌الهدي: 70 درصد فروش فيلم‌ها در پرديس‌ها و مجموعه‌هاي سينمايي است

 

  ميرحسين علم‌الهدي گفت: 70درصد فروش فيلم‌ها در سينماهاي تهران در پرديس‌ها و مجموعه‌هاي سينمايي است.

 

مدير پرديس سينمايي ملت  با بيان اين‌كه 40 درصد فروش فيلم‌ها در پرديس‌هاي سينمايي است، اظهار داشت: پرديس‌هايي كه توسط شهرداري تهران ساخته شده‌اند مانند «زندگي»، «تماشا»، «آزادي» و «ملت» فروش مناسبي داشته‌اند و در كنار مجموعه‌هاي سينمايي مانند «اريكه‌ ايرانيان»، «ايران»، «فرهنگ» و «ماندانا» 70 درصد فروش فيلم‌ها را در تهران شامل مي‌شوند.

وي با اشاره به علت استقبال بيشتر مردم از اين سالن‌ها توضيح داد: مخاطب با مراجعه به اين پرديس‌ها و مجموعه‌هاي سينمايي حق انتخاب دارد و تنها با يك فيلم مواجه نيست. هم‌چنين مخاطب با خدمات جانبي بيشتري مواجه است و مي‌تواند از بوفه، كتابفروشي، كافه‌گالري و كافي‌شاپ استفاده كند و مورد سوم فراگيري مكان‌هاي اين سالن‌ها است كه در مناطقي واقع شده‌اند كه مردم مي‌توانند به راحتي به آن دسترسي داشته باشند.

علم‌الهدي خاطرنشان كرد: سينماهاي تك‌سالنه به خاطر اين‌كه نمي‌توانند تنوع سلايق را پوشش دهند، روز‌به‌روز با افت فروش روبه‌رو هستند و اگر به سينماهاي اروپا و آمريكا هم نگاه كنيم مي‌بينيم در آنجا هم مجموعه‌هاي سينمايي مخاطب بيشتري دارند. به طور مثال در اروپا سال گذشته 80 تا 85 درصد مردم به مجموعه‌هاي بالاي هشت سالن مراجعه كرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

بانک اطلاعات هنری