اختصاصی

  • بازیگر فیلم انگل برنده جایزه دستاورد هنری جشنواره لوکارنو 2019

    سونگ کانگ-هو بازیگر کره‌ای به عنوان نخستین چهره آسیایی موفق به کسب جایزه برتری از جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو امسال شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از سایت جشنواره فیلم لوکارنو، سونگ کانگ-هو بازیگر فیلم کره‌ای «انگل» شب پیش ۱۲ آگوست برابر با ۲۱ مرداد ماه جایزه برتری (Excellence Award) جشنواره بین‌المللی...

انگل

علم‌الهدي: 70 درصد فروش فيلم‌ها در پرديس‌ها و مجموعه‌هاي سينمايي است

 

  ميرحسين علم‌الهدي گفت: 70درصد فروش فيلم‌ها در سينماهاي تهران در پرديس‌ها و مجموعه‌هاي سينمايي است.

 

مدير پرديس سينمايي ملت  با بيان اين‌كه 40 درصد فروش فيلم‌ها در پرديس‌هاي سينمايي است، اظهار داشت: پرديس‌هايي كه توسط شهرداري تهران ساخته شده‌اند مانند «زندگي»، «تماشا»، «آزادي» و «ملت» فروش مناسبي داشته‌اند و در كنار مجموعه‌هاي سينمايي مانند «اريكه‌ ايرانيان»، «ايران»، «فرهنگ» و «ماندانا» 70 درصد فروش فيلم‌ها را در تهران شامل مي‌شوند.

وي با اشاره به علت استقبال بيشتر مردم از اين سالن‌ها توضيح داد: مخاطب با مراجعه به اين پرديس‌ها و مجموعه‌هاي سينمايي حق انتخاب دارد و تنها با يك فيلم مواجه نيست. هم‌چنين مخاطب با خدمات جانبي بيشتري مواجه است و مي‌تواند از بوفه، كتابفروشي، كافه‌گالري و كافي‌شاپ استفاده كند و مورد سوم فراگيري مكان‌هاي اين سالن‌ها است كه در مناطقي واقع شده‌اند كه مردم مي‌توانند به راحتي به آن دسترسي داشته باشند.

علم‌الهدي خاطرنشان كرد: سينماهاي تك‌سالنه به خاطر اين‌كه نمي‌توانند تنوع سلايق را پوشش دهند، روز‌به‌روز با افت فروش روبه‌رو هستند و اگر به سينماهاي اروپا و آمريكا هم نگاه كنيم مي‌بينيم در آنجا هم مجموعه‌هاي سينمايي مخاطب بيشتري دارند. به طور مثال در اروپا سال گذشته 80 تا 85 درصد مردم به مجموعه‌هاي بالاي هشت سالن مراجعه كرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

بانک اطلاعات هنری