اختصاصی

لیو اولمان می‌گوید که دیگر نمی‌خواهد فیلمسازی کند

 

لیو اولمان

 

لیو اولمان؛ بازیگر و کارگردان مشهور نروژی اعلام کرده است که دیگر قصد فیلمسازی ندارد.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از اسکرین اینترنشنال؛ لیو اولمان بازیگر و کارگردان مشهور نروژی که بیشتر به دلیل بازی در آثار اینگمار برگمان شناخته می‌شود، اعلام کرده است که دیگر دوست ندارد که تا پشت دوربین قرار بگیرد. اولمان که امسال عضو هیات داوران جشنواره‌ی نروژ است گفته که دوست دارد از این به بعد بنویسد و گاها نیز بازی کند. 

 

اولمان که از الهگان سینمای اینگمار برگمان محسوب می‌شود تا کنون دو بار برای بازی در دو فیلن از برگمان نامزد اسکار شده است. او همچنین با کارگردانی فیلم «بی ایمان» در بخش اصلی جشنواره‌ی فیلم کن نیز حاضر بوده است. از مشهورترین بازی‌های او می‌توان به فیلم‌های «پرسونا»، «شرم»، «سونات پاییزی» و «فریادها و نجواها» همگی به کارگردانی اینگمار برگمان اشاره کرد. 

 

لیو اولمان همچنین اعلام کرده است که قرار است در سال آتی در فیلمی آمریکایی با آنتونی هاپکینز بازیگر موردعلاقه‌اش همبازی شود. آخرین همکاری این دو بازمی‌گردد به سال 1977 و فیلم پلی در دوردست. فیلمی که البته هرگز اثر شاخصی نیست.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری