اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...
  • ژان لوک گدار، تکنولوژی و ملکه سبا از اپرای باستیل؛ لایو در دوران قرنطینه

    درست است ژان لوک گدار خود را از اجتماع دور کرده، اما بعید به نظر می‌رسد او اجتماع را از طریق مشاهداتش در صفحات مجازی رصد نکرده باشد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، در صورتی که برخی رسانه‌ها حرکت گدار را عجیب قلمداد کردند، اما شاید یادشان رفته او یکی از قالب شکن‌ترین افراد تاریخ سینماست. گدار نه ت...

گلشیفته فراهانی در یک فیلمِ هارورِ فرانسوی

 

 

اکران فیلم «شب جهان را می بلعد» با بازی گلشیفته فراهانی آغاز شد، اثری در ژانر سینمای وحشت که «دومینیک روشر» هنرمند نوآور فرانسوی آن را کارگردانی کرده است.


در این فیلم هیجان انگیز علاوه بر گلشیفته فراهانی بازیگرانی چون «آندرس دنیلسن لی»، «دنیس لوان»، «سیگیری بوازیز» و «دیوید کمنوز» حضور دارند.

 

«شب جهان را می بلعد» داستان مرد جوانی در شهر پاریس است که پس از یک مهمانی شبانه از خواب برخاسته و با رویدادهای غیرمنتظره ای روبرو می شود، تمامی شهروندان کشته شده و پاریس در تسخیر زامبی ها یا گورزادها است.

 

و که خود را در خانه محبوس کرده با نجات یافتگان دیگری برخورد می کند و درگیر ماجراهای وحشتناکی می شود، گلشیفته فراهانی نقش یکی از این شخصیت ها به نام سارا را بازی می کند.

 

هر چند که «شب جهان را می بلعد» در ژانر سینمای وحشت تولید شده ولی زامبی ها حضور کم رنگی در داستان دارند و محور اصلی فیلم چالش های انسان تنهایی است که برای نجات جان خویش تلاش می کند.

 

فیلم اقتباسی است از کتابی به همین نام، نوشته «پیت آگارمن» نویسنده فرانسوی که از رمان های پرفروش سالهای اخیر است، دومینیک روشر که یکی از نویسندگان فیلمنامه نیز هست با رویکردی مینیمالیستی این اثر نامتعارف را با بودجه اندکی به تصویر کشیده است.

 

اکران فیلم در جشنواره های سینمایی از جمله روتردام با واکنش های مناسبی از سوی منقدین همراه شد و در مجموع با استقبال تماشاگران همراه بود. شب جهان را می بلعد پس از نمایش در فرانسه در سایر کشورهای جهان نیز اکران می شود.

 

گلشیفته فراهانی در ماههای اخیر برنامه شلوغی داشته و در فیلم های سینمای مختلفی بازی کرده، آثاری چون «مار قرمز» و «دختران خورشید» که در مرحله تدوین قرار دارند و در آینده نزدیک اکران می شوند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری