اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

ارواح خاموش نماینده کشور روسیه در ونیز


طبق گزارش‎های مختلف شصت و هفتمین دوره فستیوال فیلم ونیز سال باتجربه‎ها در این رقابت می‎باشد. تنها سه کارگردان برای اولین بار این رویداد را تجربه می‎کنند که دیگر عواملشان ونیز را در کارنامه خود داشته‎اند. حتی الکسی فدرچنکو کارگردان روسی که دو فیلم داستانی در کارنامه خود دارد با مستند اولین نفر روی ماه First on the Moon جایزه بهترین مستند را در سال 2005 از این جشنواره از آن خود کرده است.


 

فدرچنکو این بار با ارواح خاموش Silent Souls در بخش داستانی این جشنواره شرکت کرده است. ارواح خاموش به ادای احترام یک زوج، پس از مرگ یکی از آن‎ها می‎باشد. وقتی میرون همسر باوفا و دوست‎داشتنی تانیا زندگی را ترک می‎کند. تانیا از دوستش آیست می‎خواهد در گرفتن یک مراسم باشکوه برای همسرش به او کمک کند. آنها جسد میرون را برای یک مراسم تشریفاتی سوزاندن به محلی می‎برند که ماه عسل را با تانیا در آن‎‎جا سپری کرده‎اند.

 

ارواح خاموش در روز چهارم جشنواره بین المللی فیلم ونیز اکران شد و بازیگرانی چون یولیا اوگ، یوری سولیرو و ایگور سرگیف در آن ایفای نقش کرده‎اند.

 


درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری