اختصاصی

  • برندگان جشنواره فیلم ونیز 2020 معرفی شدند؛ ایرانیان نیز دست پر بازگشتند

    اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد روح‌الله زمانی بازیگر «خورشید» جایزه بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرد و فیلم «دشت خاموش» به‌عنوان بهترین فیلم بخش «افق‌ها» برگزیده شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم ونیز شب گذشته به کار خود پایان داد و دو نماینده از ایران جو...

ارواح خاموش نماینده کشور روسیه در ونیز


طبق گزارش‎های مختلف شصت و هفتمین دوره فستیوال فیلم ونیز سال باتجربه‎ها در این رقابت می‎باشد. تنها سه کارگردان برای اولین بار این رویداد را تجربه می‎کنند که دیگر عواملشان ونیز را در کارنامه خود داشته‎اند. حتی الکسی فدرچنکو کارگردان روسی که دو فیلم داستانی در کارنامه خود دارد با مستند اولین نفر روی ماه First on the Moon جایزه بهترین مستند را در سال 2005 از این جشنواره از آن خود کرده است.


 

فدرچنکو این بار با ارواح خاموش Silent Souls در بخش داستانی این جشنواره شرکت کرده است. ارواح خاموش به ادای احترام یک زوج، پس از مرگ یکی از آن‎ها می‎باشد. وقتی میرون همسر باوفا و دوست‎داشتنی تانیا زندگی را ترک می‎کند. تانیا از دوستش آیست می‎خواهد در گرفتن یک مراسم باشکوه برای همسرش به او کمک کند. آنها جسد میرون را برای یک مراسم تشریفاتی سوزاندن به محلی می‎برند که ماه عسل را با تانیا در آن‎‎جا سپری کرده‎اند.

 

ارواح خاموش در روز چهارم جشنواره بین المللی فیلم ونیز اکران شد و بازیگرانی چون یولیا اوگ، یوری سولیرو و ایگور سرگیف در آن ایفای نقش کرده‎اند.

 


درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری