اختصاصی

  • برندگان اسکار 2019 معرفی شدند؛ رُما تاریخساز نشد

    هم اکنون نود و یکمین دوره جوایز اسکار در حال معرفی بهترین‌های خود در رشته‌های مختلف است. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، رُما ساخته آلفونسو کواران که قرار بود به اولین فیلم غیرانگلیسی زبان در تاریخ نود و یک ساله اسکار تبدیل شود که اسکار بهترین فیلم را ببرد؛ اما نماینده مکزیک عرصه را به کتاب سبز همچون برخی جوایز دیگر...

بهترین های سال 2018  بهترین های منتقدان سینما


اسکار 2019

 

نمایشگاه طراحی‌های فرشید شفیعی در گالری هما؛ به خودم اطمینان دارم

 

فرشیده شفیعی

فرشید شفیعی مجموعه جدید طراحی‌های خود با نام «به خودم اطمینان دارم» را در گالری هما به نمایش درمی‌آورد .

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، شفیعی هنرمند تصویرسازی است که جوایز بین‌المللی متعددی چون سیب طلای براتیسلاوا را در کارنامه هنری خود دارد و در دهه‌ی هفتاد و هشتاد تأثیرش در تصویرگری مشهود است.

 

شفیعی تصویر سازی معاصر ایران را از قالبی صرفا کاربردی به هنری مستقل و پویا در عرصه‌ی جهانی بدل کرد و امروز تصویرسازان مهمی از ایران در جریان هنری پیشنهادی او قلم می‌زنند. از جمله دیگر فعالیت‌های او می شود به فیلم‌های پویانمایی چون ماشین پدرم ، پیاده رو، کارد و پنیر و خرمالو اشاره کرد. این هنرمند در نیویورک کار و زندگی می کند

 

او در طراحی-نقاشی نیز در پی کشف امکانات جدید بصری است و در هر نمایش خود ظرفیت‌های بالقوة استخراج روایت از انتزاع را پی جویی می‌کند. آثار او در همه زمان‌ها نوعی رفتارنمایی بازی‌گوشانه هستند که تجربیات پیش از خود را با تردید مواجه می کنند .

 

علاقه مندان می توانند از تاریخ 25 تیر تا 5 مردادماه به گالری هما در آدرس کریم خان ، خیابان سنایی ، کوچه 4 غربی ، پلاک 8 مراجعه نمایند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

بانک اطلاعات هنری