اختصاصی

  • شیر طلای افتخاری برای آلمادوار

    پدرو آلمادوار کارگردان بزرگ اسپانیایی جایزه یک عمر دستاورد سینمایی را از جشنوراه ونیز 2019 خواهد گرفت. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، آلبرتو باربارا دبیر جشنواره فیلم ونیز با تمجید از پدرو آلمادوار، وی را بزرگترین کارگردان اسپانیایی از زمان لوئیس بونوئل تاکنون خواند و اعلام کرد این کارگردان...

نمایشگاه طراحی‌های فرشید شفیعی در گالری هما؛ به خودم اطمینان دارم

 

فرشیده شفیعی

فرشید شفیعی مجموعه جدید طراحی‌های خود با نام «به خودم اطمینان دارم» را در گالری هما به نمایش درمی‌آورد .

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، شفیعی هنرمند تصویرسازی است که جوایز بین‌المللی متعددی چون سیب طلای براتیسلاوا را در کارنامه هنری خود دارد و در دهه‌ی هفتاد و هشتاد تأثیرش در تصویرگری مشهود است.

 

شفیعی تصویر سازی معاصر ایران را از قالبی صرفا کاربردی به هنری مستقل و پویا در عرصه‌ی جهانی بدل کرد و امروز تصویرسازان مهمی از ایران در جریان هنری پیشنهادی او قلم می‌زنند. از جمله دیگر فعالیت‌های او می شود به فیلم‌های پویانمایی چون ماشین پدرم ، پیاده رو، کارد و پنیر و خرمالو اشاره کرد. این هنرمند در نیویورک کار و زندگی می کند

 

او در طراحی-نقاشی نیز در پی کشف امکانات جدید بصری است و در هر نمایش خود ظرفیت‌های بالقوة استخراج روایت از انتزاع را پی جویی می‌کند. آثار او در همه زمان‌ها نوعی رفتارنمایی بازی‌گوشانه هستند که تجربیات پیش از خود را با تردید مواجه می کنند .

 

علاقه مندان می توانند از تاریخ 25 تیر تا 5 مردادماه به گالری هما در آدرس کریم خان ، خیابان سنایی ، کوچه 4 غربی ، پلاک 8 مراجعه نمایند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل ادبی

بانک اطلاعات هنری