اختصاصی

  کارگران را نمی خرند

 

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ از نظر منتقدان آکادمی هنر     آرای منتقدان و نویسندگان سینمایی در سال ۲۰۱۷

تهیه بلیت برنامه‌های کانون فیلم

آیریس

آیریس

اکران همراه با بررسی دوره کاری آیریس آپفل استایلیست شهیر جهان

تهیه بلیت

پایان خوش

پایان خوش

اکران و بررسی فیلم تحسین شده میشاییل هانکه برای ارتباط با بخش رزرو روی لینک تهیه بلیت کلیک کنید

تهیه بلیت

شیطان پرادا می‌پوشد

شیطان پرادا می‌پوشد

اکران به همراه بررسی دوره کاری آنا وینتور و نشریه ووگ

برای ارتباط با بخش رزرو روی لینک تهیه بلیت کلیک کنید

تهیه بلیت

افتتاح موزه لوور ابوظبی: مکانی برای رواداری فرهنگی؟

 

 

امانوئل مکرون موزه لوور ابوظبی ساخته مهندس فرانسوی ژان نوول را بعد از یک دهه افتتاح کرد. از شنبه آینده همگان می‌توانند از موزه لوور در ابوظبی دیدن کنند.

 

رئیس جمهور فرانسه ۸ نوامبر  در حضور ۴۰۰ مهمان که شاهزاده بحرین، پادشاه مراکش و رئیس‌جمهور افغانستان در بین آنها حضور داشت گفت: «این موزه لوور صحرا و نور است.»

 

موزه لوور «صحرا و نور» اما منتقدان پرشماری در فرانسه دارد. آن‌ها به بهره‌کشی از کارگران خارجی در امارات اشاره می‌کنند و می‌گویند دولت فرانسه چوب حراج به موزه لوور زده است. 

 

امارات متحده عربی برای استفاده از آثار هنری موزه لوور، ۴۶۴ میلیون دلار به دولت فرانسه پرداخته است. این مبلغ، هزینه‌های موزه لوور را برای سالیان دراز تأمین می‌کند.

 

یکی از موضوعات موزه لوور ابوظبی نمایش هنر شرق و غرب در کنار یکدیگر است.  دولت فرانسه می‌گوید با امارات متحده عربی توافق کرده که موزه لوور ابوظبی به محلی برای «رواداری فرهنگی و مذهبی» تبدیل شود. مکرون در بخشی از سخنانی که در افتتاحیه موزه لوور ابوظبی ایراد کرد، گفت: "در اینجا جهانی شدن تسریع داده شده است. اینجا نقطه‌ای است که جهان غربی و شرقی با یکدیگر برخورد می‌کنند و همچنین نقطه تعادل میان اروپا، آسیا و آفریقاست."

 

در نظر دولت ابوظبی اما افتتاح شعبه‌ای از موزه لوور مانند نمایشگاه کتاب ابوظبی می‌تواند به وجهه سیاسی و فرهنگی این کشور در جهان کمک کند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

تحلیل ادبی