اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

ترکیه تابلوی به سرقت‌ رفته‌ی پیکاسو را پیدا کرد

 

 

پلیس ترکیه توانست طی عملیاتی مخفی ضربه‌ مهمی به سارقان آثار هنری بزند. در این عملیات که در استانبول نهایی شد قرار بود تابلویی از پیکاسو که در نیویورک دزدیده شده بود به قیمت ۷ میلیون دلار به فروش برسد.


بر اساس گزارش آکادمی هنر و به نقل از آرت نت، پلیس ترکیه توانست در عملیاتی مخفی تابلوی مسروقه پابلو پیکاسو، نقاش نام‌آشنای اسپانیایی را بازیابد.

 

خبرگزاری آنادولو در گزارش خود در روز شنبه (۳۰ ژانویه/ ۱۰ بهمن) نوشت، مأموران پلیس در قالب خریدار ظاهر شده و توانستند با ابراز تمایل برای خرید این تابلو عملیات را به نتیجه برسانند.

 

معامله بر سر خرید تابلوی Femme se coiffant در یک هتل و سپس در یک کشتی تفریحی در بندر استانبول انجام شد.

 

سارقان درخواست هشت میلیون دلار کردند، اما بعد به هفت میلیون دلار رضایت دادند. قرار شد روز جمعه در کافه‌ای در استانبول معامله نهایی شده و تابلو عرضه شود که به جای آن دو مال‌خر دستگیر شدند و تابلو نیز ضبط شد. این اثر که در سال ۱۹۴۰ آفریده شده دورا مار، شریک زندگی پیکاسو را نشان می‌دهد.

 

اینک قرار است تابلو توسط کارشناسان مدرسه عالی هنر استانبول مورد سنجش قرار گیرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما