اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

تابلوی پاپ از فرانسیس بیکن پس از 45 سال برای فروش عرضه خواهد شد

تابلوی پاپ از فرانسیس بیکن

یکی از آثار تازه کشف شده فرانسیس بیکن، نقاش ایرلندی - بریتانیایی برای نخستین بار بعد از ۴۵ سال در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.


به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر به نقل از گاردین، این تابلوی بیکن دومین اثر از سری مطالعه پاپ قرمز است که ۶۰ میلیون پوند ارزش‌گذاری شده و قرار است ماه بعد در لندن حراج شود.

 

این تابلو در سال ۱۹۷۱ کشیده شد و ۶ ماه بعد در پاریس به نمایش درآمد، یک سال بعد هم در دوسلدورف. این نقاشی از سال ۱۹۷۳ در اختیار یک مجموعه دار خصوصی در اروپا و از دید عموم دور بود. این اثر قرار است در ماه اکتبر در حراجی کریستیز عرضه شود.

 

بیکن برای خلق این اثر از اولین نقاشی خود در سری مطالعه پاپ قرمز که در ۱۹۶۲ کشیده بود، الهام گرفت. این اثر نیز به نوبه خود بازآفرینی خلاقانه‌ای از نقاشی مشهور دیه‌گو ولاسکز به نام پرتره پاپ معصوم دهم است، اما در نقاشی دوم که تازه کشف شده، بیکن یک فیگور دیگر را نیز به تصویر کشیده است.

 

جرج دایر ۲ روز پیش از نمایش این تابلو در پاریس خودکشی کرد. فرانسیس اوترد، رییس بخش هنرهای مدرن پس از جنگ جهانی در حراجی کریستیز لندن گفت که این نقاشی تاریخ هنر است. رکورد فروش آثار بیکن ۱۴۲ میلیون دلار است که برای اثری به نام «لوسین فروید در سه نگاه» در حراجی دریافت شد. سوژه این تابلوی سه لته‌ای که در سال ۱۹۶۹ کشیده شده، لوسین فروید، دوست بیکن و نقاش معروف دیگر دهه‌های اخیر بریتانیاست.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری