اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

تجلیل از آریان منوشکین، هنرمند برجسته تئاتر فرانسه در آلمان

 

 

 

آریان منوشکین، یکی از مهمترین کارگردان‌های تئاتر فرانسه، بالاخره در فرانکفورت جایزه گوته سال ۲۰۱۷ را دریافت کرد.


منوشکین، بانوی ۷۸ ساله تئاتر فرانسه، از نیم‌قرن پیش مدیریت تئاتر دو سولی را به عهده دارد؛ یکی از مهمترین پایگاه‌های هنر تئاتر در فرانسه، که هم اعتبار هنری و هم تعهد سیاسی آن زبانزد همگان است.

 

خانم منوشکین تئاتر سولی را در سال ۱۹۶۴ به همراه عده‌ای از هنرمندان تئاتر با شور و شوق فراوان و بر پایه‌هایی دموکراتیک بنیاد گذاشت. شهر فرانکفورت جایزه بزرگ خود را به نام یوهان ولفگانگ گوته به خاطر نقش برجسته منوشکین در صحنه تئاتر بین‌المللی به او اهدا کرد.

 

خانم منوشکین، که در حال حاضر در ژاپن اقامت دارد، در مراسم اعطای جایزه حضور نداشت و پیامی ویدیویی به مراسم در کلیسای پاولوس فرستاد. جایزه گوته از ۱۹۲۷ تا کنون هر سال در روز ۲۸ اوت، زادروز شاعر بزرگ آلمان، به یک چهره بزرگ فرهنگی اهدا می‌شود. این جایزه نقدی است و ۵۰ هزار یورو ارزش دارد.

 

یکی از آخرین کارهای صحنه‌ای آریان منوشکین، اجرای نمایش آنا کارنینا، بر پایه رمان معروف لئو تولستوی بود. در این نمایش که در ژوئن ۲۰۱۶ در پاریس به روی صحنه رفت، گلشیفته فراهانی، نقش اصلی را ایفا می‌کرد.

 

در مراسم گوته 2017 با اعطای نشان گوته از سه زن هنرمند دیگر تجلیل شد: اورواشی بوتالیا، نویسنده هندی، امیلی نصرالله، نویسنده لبنانی و ایرینا شرباکووا، زن تلاشگر حقوق زنان در روسیه.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد