سینمای جهان

نقاشی

سینمای ایران / تلویزیون

سایر هنر ها

تحریریه

 • نقد فیلم «لانتوری» رضا درمیشیان

  نقد فیلم «لانتوری» رضا درمیشیان

  یک ساعت اول فیلم، شرح مبسوط جرم‌های عده ای جوان طغیانگر به سرپرستی پاشا است. شخصیت پردازی پاشا، به جای آن‌که متکی بر کنش و واکنش باشد، از خلال مونولوگ‌های دیگر کاراکترها رو به دوربین فیلمساز آشکار می‌شود. سایر کاراکترها (به جز مریم) هم صرفا تزیینی هستند و کارکرد دراماتیک ندارند ...

  ادامه مطلب ...

 • نقد فیلم «من» سهیل بیرقی

  نقد فیلم «من» سهیل بیرقی

  محوریت قصه کم جان فیلم «من» بر روی قهرمان زن خلافکار است که مخاطب دوست دارد در کارهایش پیروز شود. تا همین جا بیرقی کلی در سینمای ایران جلوست که با توجه به تمام خط قرمزها زنی را در شمایل بزهکار با انواع بزه خلق کند که تمایل دارد از جعل سند تا قاچاق انسان را انجام دهد.

  ادامه مطلب ...

 • نقد فیلم «بارکد» مصطفی کیایی

  نقد فیلم «بارکد» مصطفی کیایی

  بازگشت موفقیت‌آمیز یک فیلمنامه‌نویس

  بارکد هم فیلمنامه خوبی دارد و هم برای اولین بار توانسته یک تریلر جذاب را با لحن کمدی تلفیق کند. این تلفیق در بیشتر لحظات فیلم موفق از آب درآمده و مشابه فیلم‌های تریلر کمدی انگلیسی شده است.

  ادامه مطلب ...

 • نقد فیلم «دختر» رضا میرکریمی

  نقد فیلم «دختر» رضا میرکریمی

  خیلی دور و خیلی دورتر

  میرکریمی، در سینمایش از قصه گویی فرار می کند. او در یک حبه قند نیز با تکیه بر لحظه هایی درخشان، و نه قصه‌ای درخشان، فیلمی مشوش ارائه کرد و با توسل بر دوربین قدرتمند حمید خضوعی ابیانه، سعی در پوشاندن خلا داستان را در فیلم اش داشت.در دختر نیز در بر همان پاشنه می‌چرخد.

  ادامه مطلب ...

 

جشنواره کن 2016

تحلیل سینما

تحلیل ادبی

بانک اطلاعات هنری