اختصاصی

  • وودی آلن در مصاحبه با الک بالدووین، تنها یک یا دو فیلم دیگر می سازم

    «وودی آلن» در مصاحبه زنده با «الک بالدوین» در اینستاگرام از برنامه‌هایش برای کارگردانی «یک یا دو فیلم دیگر» گفت. این فیلمساز هشتاد و شش ساله از سوی دیگر می‌گوید هیجان دیدن فیلم‌ها در سالن‌های سینما از بین رفته است. آلن بی‌آنکه جزئیاتی از پروژه جدیدش فاش کند می‌گوید از اواخر تابستان یا اوایل پاییز، یک فیلم دیگر در پاری...

مجموعه مقالات نشانه شناسی فرهنگ، هنر و ادبیات

نشانه شناسی فرهنگ، هنر و ادبیات

 

کتاب نشانه‌شناسی فرهنگ، هنر و ادبیات گردآوری دکتر مرضیه اطهری نیک عزم عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی است. این کتاب شامل مجموعه مقالات نخستین همایش بین‌المللی نشانه‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی است که با مقدمه‌ای از دنی برتران منتشر شده است.



در همایش بین‌المللی نشانه‌شناسی متخصصان ایرانی، فرانسـوی، بلژیکی، و ایتالیایی نتایج تحقیقات خود را در سه بخش به اشتراک گذاشتند و باعث یک برخورد فرهنگی واقعی میان آثار ایرانی و اروپای شدند. مقالات این کتاب تحت عنوا‌ن‌هایی مانند نظریه‌های نشانه‌شناسی، نشانه‌شناسی در ادبیات، نشانه‌شناسی تصویر، نشانه‌شناسی فرهنگ و هنر و نشانه‌شناسی فضای مجازی است. در هر بخش چندین مقاله از چندین پژوهشگر است که به شکل جامع سؤالات مربوط به علم نشانه‌شناسی را پاسخ می‌دهد و خواننده می‌تواند به دیدگاهی کلی و جامع برسد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: Payam Omrani

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط