اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

پرتره "زن با گلی در موهایش" نقطه عطفی در آثار یاولنسکی

زن با گلی در موهایش اثر یاولنسکی

 

"آلکسی گئورگویچ فون یاولنسکی" نقاش اکسپرسیونیست روسیِ مقیم آلمان بود.


"آلکسی گئورگویچ فون یاولنسکی" Alexej Georgewitsch von Jawlensky نقاش اکسپرسیونیست روسیِ مقیم آلمان بود. او از چهره‌های کلیدی انجمن هنرمندان جدید مونیخ و از اعضای گروه سوارکار آبی بود.


تابلوی "زن با گلی در موهایش" که در دست یک مالک خصوصی بوده و از سال 1920 تاکنون دیده نشده بود، توسط موسسه حراج کِتِرِرکانست Ketterer Kunst در آلمان، به قیمت 2905000 یورو به یک مجموعه خصوصی در سوییس فروخته شد. این پرتره از اهمیت تاریخی مهمی برخوردار است زیرا نشان دهنده نقطه عطفی در عملکرد یاولنسکی است. بعد از خلق این اثر، هنرمند از نقاشی های فیگوراتیو دور شد و منحصرا به شکل سر انسان نه به عنوان یک فرد، بلکه به عنوان یک سَبکِ خاص پرداخت. این توجه به روحیه شمایل نگاری روسی او بر می گردد.تعدادی از آثار این هنرمند را در گالری ببینید.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما