اختصاصی

  • برندگان اسکار 2021 مشخص شدند؛ خیلی معمولی و قابل حدس

    نود و سومین دوره جوایز اسکار سرانجام با تاخیری طولانی و ۴۴۱ روز پس از دوره پیش با تاریخ‌ساز شدن کلویی ژائو و فیلمش «خانه به‌دوش‌ها» برگزار شد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر برندگان اسکار 2021 در حالی معرفی شدند که پیش بینی اغلب مخاطبان نیز نسبت به جوایز کاملا نزدیک بود. سال پاندمی کرونا آن‌قدر معمولی و قابل پیش بینی...

ایزابل هوپر جایگزین مریل استریپ ملکه اسکاتلند می‌شود

ایزابل هوپر

ایزابل هوپر بازیگر سرشناس سینمای فرانسه توسط رابرت ویلسون کارگردان بزرگ تئاتر انتخاب شده است.

 

به گزارش بخش تئاتر آکادمی هنر به نقل از پلی بیل، رابرت ویلسون که قرار است این کار را از امروز در لیسبون اجرا کند ایزابل هوپر را برای نقش ملکه اسکاتلند برگزید. پیش از این مریل استریپ این نقش را از 22 می تا 6 جولای در پاریس ایفا کرده بود و گفته می‌شد گلن کلوز در اجراهای جدید جایگزین خواهد شد که ویلسون هوپر را انتخاب کرد.

 

هوپر در نمایش «مری آنچه گفته را گفته است» به کارگردانی کارگردان آوانگارد رابرت ویلسون از امروز روی صحنه می‌رود. این نمایش انتزاعی۸۰ دقیقه‌ای به شیوه تک‌گویی تنظیم شده و هوپر در آن در نقش مری ملکه اسکاتلند بازی کرده است. هوپر و ویلسون بیست و پنج سال پیش  نمایش تک‌گویی «اورلاندو» را به صحنه برده بودند.

 

مری محکوم به خیانت شده اما می‌داند بی‌گناه است و درباره روش‌هایی که ممکن است اعدامش کنند دچار توهم شده است. کلماتی که از زبان هوپر خارج می‌شوند متعلق به خود مری ملکه اسکاتلند هستند و از میان نامه‌های وی استخراج شده‌اند و تقریباً شبیه یک مانترا به نظر می‌رسند. وی در حالی که یک گروگان است، به خودش به عنوان یک قربانی نگاه می‌کند و تاکید دارد که نمی‌خواهد اسکاتلند فدای او شود.

 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری