اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

تام کروز برای اولین بار میلیاردی شد

تاپ گان ماوریک 

 

«تاپ گان: ماوریک» فیلم جدید تام کروز هنوز در حال فتح گیشه‌هاست و دیروز با فروشی که در تعطیلات آخر هفته داشت، از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، «تاپ گان: ماوریک» با بازی تام کروز به این ترتیب اولین فیلم سال ۲۰۲۲ و دومین فیلم دوران کووید است که پس از «اسپایدرمن: راهی به خانه نیست» از مرز یک میلیارد دلار عبور می‌کند. نکته قابل توجه این است که «ماوریک» در روسیه یا چین نمایش داده نشده است.

 


«ماوریک» پس از اکرانی ۳۱ روزه به این مرز رسیده و به تنها فیلم تام کروز بدل شده که از یک میلیارد دلار عبور کرده است. پرفروش‌ترین فیلم تام کروز تا پیش از این «ماموریت غیرممکن: فال آوت» بود که سال ۲۰۱۸ با فروش ۷۹۱ میلیون دلار در راس فروش فیلم‌های این بازیگر نشسته بود.بدون محاسبه فروش آخر هفته اخیر، «ماوریک» با فروش ۵۲۱ میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم سال در آمریکا هم شده بود. این فیلم ۴۸۴.۷ میلیون دلار هم در بازار بین‌المللی فروخته است و از «دکتر استرنج در چند جهان دیوانگی» با فروش ۹۴۳ میلیون دلار که پرفروش‌ترین فیلم در سطح جهان در سال ۲۰۲۲ بود، پیش افتاد.پارامونت اعلام کرده اکنون تماشاگران برای چندمین بار به سالن‌های سینما می‌روند و نمایشگرهای آیمکس هم فروش را بیشتر کرده است. ۱۶ درصد تماشاگران در چهارمین تعطیلات آخر هفته نمایش این فیلم، بیش از یک بار است که آن را می‌بینند.


«تاب گان: ماوریک» با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری توسط جوزف کوشینسکی ساخته شده است. پارامونت با این فیلم همه سختی‌های دوران کرونا را که نتوانست هیچ فیلمی را اکران کند، جبران کرد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما