اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

بیانیه انجمن هنرمندان مجسمه ساز در راستای سرقت مجسمه‎های شهر تهران

 

متن بیانیه: «انجمن فرهنگي هنرمندان مجسمه‌ساز ايران، همانند آحاد مردم فرهنگ دوست و هنرمندان كشور از مفقود شدن مجموعه با ارزشي از مجسمه‌هاي شهر تهران مطلع و متأسف شده است. اين انجمن از بدو تأسيس، بخش وسيعي از فعاليت خود را بر گسترش عمومي و همگاني اين هنرقرار داده و در اين ميان از كليه اقدامات انجام شده در مورد نصب مجسمه‌هاي هنري در اماكن عمومي و شهري حمايت كرده است، چرا كه اين انجمن معتقد است اين گونه فعاليت‌ها، موجب رشد و توسعه فرهنگ عمومي جامعه شده و ميهن اسلامي را به سوي آرامش و امنيت هر چه بيشتر سوق داده و فضا را براي باليدن فرزندان عزيزمان آماده مي‌كند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: وقايع اخير كه حذف فيزيكي مجسمه‌هاي تهران و به خصوص تنديس مفاخر ملي و شهداي ما را نشانه رفته است، به هيچ روي قابل توجه نبوده و همان گونه كه از ابتدا اعلام شده اين به نمايندگي از كليه هنرمندان مجسمه ساز، ضمن محكوم كردن اين وقايع موارد ذيل را از مسئولين ذيربط خواستار است:

1- سرعت عمل و دقت مسئولين محترم درجلوگيري از ضايعات وسيعتر

2- پيگيري و تحقيقات وسيع تا زمان يافتن مجسمه‌هاي مفقود شده و بازگرداندن آن به صاحبان اصلي يعني مردم شريف.

3- اقدام هوشمندانه به منظور جبران نقيصه ايجاد شده.

انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز در پايان اين بيانيه، آمادگي خود را به منظور هر گونه مشاوره و همراهي عملي در چارچوب توانمندي‌هاي فرهنگي و تخصص خود اعلام كرده است.

 

 

 

منبع: فارس

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما