اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

مریم فیروزی برنده جایزه جشنواره آلفرد فرید در بخش عکاسی شد

کتابخوانی برای خیابان‌های تهران مریم فیروزی

 

جشنواره آلفرد فرید هر سال با موضوع صلح در وین برگزار می‌شود و برگزارکنندگان این جشنواره، دومین جامعه قدیمی عکاسی در دنیا هستند.

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، مریم فیروزی روز بیستم سپتامبر با حضور در پارلمان اتریش جایزه خود را از هیات برگزاری و داوران این جشنواره دریافت کرد.مجموعه عکس "کتابخوانی برای خیابان‌های تهران" اثر مریم فیروزی از بین ١٥٧٦٣ عکس و ٥٤١١ شرکت کننده از ١٢٢ کشور برای دریافت جایزه این جشنواره انتخاب شد. این مجموعه پیش از این در سال 95 در گالری ثالث به نمایش درآمد و در جشنواره پرتره کوالالامپور نیز به لیست نهایی برگزیدگان راه یافته بود.فیروزی در رشته‌ سینما تحصیل کرده و در رشته‌های دیگر هنری چون عکاسی، نقاشی و ادبیات نیز فعالیت دارد. او که بیشتر سوژه عکس‌هایش خودش است به دغدغه‌های شخصی‌اش از دید یک زن به جامعه نگریسته است. فرآیند عکاسی مجموعه «کتاب‌خوانی برای خیابان‌های تهران» حدود یک سال به طول انجامیده است.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما