اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

آیا سینمای چین از هالیوود رونق بیشتری دارد؟ افتتاحیه ۲۰۰ میلیون دلاری برای یک فیلم

نبرد در دریاچه چانگین ۲

 

در سومین روز از سال نوی چینی، فیلمی که به تازگی راهی سینماهای این کشور شده فروشش را از مرز ۲۰۰ میلیون دلار هم فراتر برد.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، «نبرد در دریاچه چانگجین ۲» فیلم موفق گیشه‌های سال نوی چینی شد و با ۳ روز اکران فروشش از ۲۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.


به این ترتیب این فیلم ۴۴ درصد از فروش کل سینماهای چین را در روز سه‌شنبه و ۴۵ درصد فروش روز چهارشنبه را از آن خود کرد و این رقم در روز پنج‌شنبه به ۴۲ درصد آمار فروش رسید.


این فیلم تنها در روز سه‌شنبه ۱۴۲ هزار اکران در سراسر چین داشت و مجموع اکران آن در روز چهارشنبه به ۱۵۶ هزار اکران رسید.


سینماداران چینی معمولاً از قیمت‌گذاری شناور استفاده می‌کنند و قیمت بلیت سینما در اکران‌های برتر و آخر هفته‌ها و تعطیلات افزایش پیدا می‌کند. قیمت بلیت برای فیلم «تک‌تیراندازان» ساخته جدید ژانگ ییمو و ژانگ مو در روز چهارشنبه ۱۴.۷۹ دلار بود و انیمیشن چینی «دانکی برای آینده» که در مکان هفتم پرفروش‌های ایستاده به قیمت ۱۷.۷۹ دلار ارایه شد.با این حال بلیت «نبرد در دریاچه چانگجین ۲» با قیمت متوسط ۹ تا ۱۰ دلار عرضه شد و روز چهارشنبه قیمت بلیت‌های این فیلم از همه عناوین دیگر فیلم‌های سینماها پایین‌تر بود.آیمکس هم که بخش وسیعی از مجموعه گسترده سینماهای چین را اداره می‌کند تنها در روز سه‌شنبه درآمد ناخالص ۷ میلیون دلاری را ثبت کرد که دومین روز پرفروش در اولین روز عید چینی‌ها در تاریخ بود. سال پیش بیشترین رقم فروش رقم خورده بود. از این رقم ۶.۷ میلیون دلار از فروش فیلم «دریاچه چانگجین ۲» کسب شده بود.


طبق آمار ارایه شده در ۲ روز نخست تعطیلات سال نوی چینی درآمد ناخالص سینماهای کل این کشور به ۲.۴۹ میلیارد یوان برابر با ۳۹۱ میلیون دلار رسید.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما