اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

سالوادور دالی نبش قبر می‌شود!

 

 

دادگاهی در مادرید، پایتخت اسپانیا در یک پرونده مربوط به تعیین هویت پدر، دستور به نبش قبر سالوادور دالی، نقاش مشهور داده است تا دی‌ان‌ای او آزمایش شود.

این حکم در پرونده مربوط به پیلار آبل، یک زن اسپانیایی صادر شده که ادعا کرده فرزند این هنرمند است. خانم آبل ادعا می کند که دالی در سال ۱۹۵۵ با یک خدمتکار رابطه داشته و او محصول این ارتباط است.

 

قاضی دادگاه در توجیه حکم خود گفت که هیچ شیئ یا پس‌‎مانده ای متعلق به سالوادور دالی که دارای ویژگی‎های بیولوژیکی او باشد باقی نمانده است که بتوان روی آن آزمایش دی‌ان‌ای انجام داد. به همین دلیل او حکم به نبش قبر این نقاش مشهور داده است.

 

سالوادور دالی، هنرمند سورئالیست در سال ۱۹۸۹ و در سن ۸۵ سالگی در گذشت. او در زادگاه خود، فیگرس در شمال شرق کاتالونیا دفن شده است. ماریا پیلار آبل مارتینز که فالگیر است در ۲۰۱۵ ادعای فرزندی دالی را مطرح کرد. او گفت که مادرش برای خانواده‌ای کار می کرد که مدتی همسایه این نقاش در کاداکس بودند.

 

در آن زمان دالی با همسرش گالا زندگی می‌کرد. این زوج هیچگاه صاحب فرزند نشدند. بنیاد گالا-دالی در مورد این پرونده اظهار نظر نکرده است.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما