اختصاصی

  • وودی آلن در مصاحبه با الک بالدووین، تنها یک یا دو فیلم دیگر می سازم

    «وودی آلن» در مصاحبه زنده با «الک بالدوین» در اینستاگرام از برنامه‌هایش برای کارگردانی «یک یا دو فیلم دیگر» گفت. این فیلمساز هشتاد و شش ساله از سوی دیگر می‌گوید هیجان دیدن فیلم‌ها در سالن‌های سینما از بین رفته است. آلن بی‌آنکه جزئیاتی از پروژه جدیدش فاش کند می‌گوید از اواخر تابستان یا اوایل پاییز، یک فیلم دیگر در پاری...

سومین همایش جامعه شناسی هنر ایران

جامعه­ شناسی هنر به عنوان حوزه تخصصی در دانشگاه­های ایران، نوپا است. با این حال در سال­های اخیر تعداد قابل توجهی از پایان­ نامه­ های رشته‌های هنر و علوم اجتماعی، رویکرد جامعه­ شناسی هنر را دنبال کرده­ اند. این مساله، از یک سو نشان دهنده علاقه جامعه دانشگاهی به این گرایش نوپا، و از سوی دیگر ضرورت پرداختن به هنر از منظر جامعه ­شناختی است. در راستای همین ضرورت و نیز جایگاه خاص جامعه شناسی هنر بوده است که معاونت پژوهشی و آموزشی خانه هنرمندان ایران همواره توجه خاصی به این حوزه داشته است. این معاونت علاوه بر برگزاری سلسله نشست های ماهانه جامعه شناسی هنر، در خردادماه سال 1391 به برگزاری دومین همایش جامعه شناسی هنر ایران با دبیر علمی دکتر اعظم راودراد مبادرت نمود. همایش مذکور قدم مهمی در بومی سازی دانش جامعه شناسی هنر در ایران بوده است و کتاب مجموعه مقالات این همایش از مهمترین منابع این حوزه در ایران می باشد. اما با توجه به اینکه در همایش مذکور بسیاری از موضوعات مطرح نشد و اهمیت پرداختن به جامعه شناسی هنر همچنان احساس می شود، معاونت آموزشی و پژوهشی خانه هنرمندان ایران سومین همایش جامعه شناسی هنر ایران را در تاریخ یکشنبه 30 فروردین از ساعت 16 تا 20 برگزار خواهد کرد تا قدمی دیگر در ترویج این حوزه مهم از دانش جامعه شناسی در ایران باشد. لازم به ذکر است دکتر مجید سرسنگی، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران، دکتر مسعود کوثری، دبیر علمی همایش، دکتر اعظم راود راد، دکتر محمد رضا مریدی، دکتر پرویز اجلالی، دکتر رضا صمیم، رامتین شهبازی، و بنیامین انصاری نسب در این همایش سخنرانی خواهند داشت.

 

علاقمندان برای حضور در این همایش می تواند در تاریخ یکشنبه 30 فروردین رأس ساعت 16 به سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه نمایند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط