اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

واینشتاین یک قدم دیگر به محاکمه در نیویورک به اتهام تجاوز جنسی نزدیک‌تر شد

 

 

بازپرس ارشد پلیس نیویورک در جریان یک کنفرانس خبری گفت، شواهد و مدارک قابل توجهی علیه «هاروی واینشتاین» تهیه کننده مشهور هالیوود گردآوری شده و دادستانی می تواند او را به اتهام تجاوز محاکمه کند.


«رابرت بویس» ضمن قدردانی از زحمات کلیه مأمورینی که مسئولیتی در این پرونده داشتند، از خبرنگاران خواست از این پس پرسشهای خود را با «سایروس آر ونس جونیر» دادستان منطقه ای منهتن مطرح کنند چرا که تحقیقات پلیس به پایان رسیده است.

 

این در حالی است که دادستانی هنوز واکنشی به سخنان بازپرس ارشد نداشته و از پاسخگویی به خبرنگاران خودداری می کند. به گفته رابرت بویس تیم ویژه ای ازمأمورین اداره پلیس نیویورک مسئول رسیدگی به این پرونده جنجالی بوده و در ماههای گذشته با تمامی قربانیان اذیت و آزار هاروی واینشتاین در این حوزه استحفاظی گفتگو کرده است.

 

محور اصلی تحقیقات پلیس «پاز دو لا هوئرتا» بازیگر جوانی است که ادعا می کند هاروی واینستین در اکتبر سال ۲۰۱۰ دو بار به اوتجاوز کرده است. کارآگاهان نیویورکی برای گفتگو با این بازیگر جوان، شهود و سایر قربانیان به شهرهای لس آنجلس و پاریس سفر کرده و موفق به گردآوری مدارک محکمه پسندی شده اند.

 

رابرت بویس باور دارد با توجه به ارزش و اهمیت اسناد گردآوری شده، دادستانی پرونده محکمی علیه هاروی واینشتاین دارد و می تواند او را به اتهام تجاوز جنسی بازداشت کند. این در حالی است که وکیل این تهیه کننده مشهور ضمن رد تمامی اتهامات وارده گفت، موکلش از هر فرصتی برای دفاع از اعتبار خود استقبال می کند و هراسی از حضور در دادگاه ندارد.

 

دادستانی حوزه منهتن در گذشته نیز علیه فساد اخلاقی، تخلفات مالی و اذیت و آزار جنسی هاروی تحقیقات مختلفی داشت ولی به دلیل عدم وجود اسناد و مدارک کافی این پرونده ها مختومه شد و سرانجامی نداشت.

 

پلیس نیویورک در سال ۲۰۱۵ و در جریان یک عملیات پیچیده و با استفاده از شنود موفق به ضبط صدای هاروی واینشتاین شد که از یک مدل جوان به خاطر اذیت و آزار جنسی عذرخواهی می کرد، دادستان این مدرک را برای محاکمه وی کافی ندانست و همین موضوع باعث اختلاف شدید اداره پلیس و دادستانی نیویورک شد.

 

کارشناسان باور دارند موج گسترده افشاگری های اخیر زنان به ویژه ستاره های بزرگ علیه هاروی واینشتاین موقعیت مناسبی را برای دادستانی نیویورک فراهم کرده تا با همکاری با پلیس نیویورک این تهیه کننده بی اخلاق را به پای میز محاکمه کشیده و روانه زندان کند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما