اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

ائو - اصغر یوسفی‌نژاد

فیلم ائو

نویسنده: اصغر یوسفی نژاد
تهیه کننده: اصغر یوسفی نژاد


بازیگران:محدثه حیرت، رامین ریاضی، غلامرضا باقری، صدیقه دریانی، نرجس دل‌آرام، پریناز پاشازاده، سیروس مصطفی، اکبر شریعت، میثم ولی‌خانی، فریبا سهرابی، وحیده نویدی، رضا محمودی، حامد غفارپور، حسام کاظمی، علی‌ بیگ‌محمدی، محسن کهنسال، رضا محمدی، سحرداودی، حمید صلاحی، شمس‌الله کیان، غلامرضا آقاجانی، معصومه نیرومند، سلوا خدایی، جواد محمدپور، حسین اسدی، ..

.
خلاصه داستان: «خانه (ائو)» درباره مسایلی است که از گذشته در یک خانواده رخ داده است و ما در مدت زمان ۷۵ دقیقه ای فیلم اثرات آن اتفاقات را می بینیم. داستان این فیلم هم درباره پیرمردی است که فوت کرده است و طبق وصیتش باید به اتاق تشریح منتقل شود اما بازمانده او که یک دختر جوان است مانع از انجام این وصیت او می شود و کش مکش این وصیتنامه داستان فیلم را رقم می زند..


سایر عوامل عبارتند از: تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان: اصغر یوسفی نژاد، سرمایه‌گذار: صفیه اصلانی، مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز، مدیر صدابرداری: حمید سلیمانی‌نیا، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، تدوین و تصحیح رنگ: امیر اطمینان، طراح صحنه، لباس و چهره‌پردازی: بهمن ارک، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: آرزو دهناد، مدیر تولید: علیرضا فرشی‌میلانی، مدیر تدارکات: محمدعلی جاهد: مشاور حقوقی: ناصر رستگارنیا، ترجمه زیرنویس انگلیسی: امیر شجاعی،  انتخاب بازیگر: رامین ریاضی، علی پوریان، دستیار کارگردان: رضا محمدی، منشی صحنه: مرضیه محمدزاده، دستیارتصویر: فرشاد عیدی، دستیار نور: سعید هاشم‌زاده، دستیار صدا: مرتضی محمدپور،عکاس: علیرضا علیزاده، فیلمبرداران پشت صحنه: امین رسول‌زاده، بهمن عنبرا، تکنسین برق‌: ضا پوراسمعیل، مجری گریم بانوان: سمیرا آراسته، دستیار صحنه: عرفان زمانی، نقاش قاسم امیدی، دستیار تدارکات: امید بابازاده و دستیار تولید: الناز جدیری..


داستان «خانه (ائو)» که یک فیلم ۷۸ دقیقه ای است در یک خانه بدون مقطع زمانی روایت می شود به این صورت که این فیلم برپایه سکانس های طولانی است و رویکردی اجتماعی دارد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما