اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

دو هفته کارگردانان کن 2019 از خالق هالووین تقدیر می‌کند + معرفی 24 فیلم

جان کارپنتر

 

دو هفته کارگردانان هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم کن از جان کارپنتر استاد سینمای وحشت تقدیر خواهد کرد.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، فهرست فیلم‌هایی که در بخش دو هفته کارگردان‌های کن ۲۰۱۹ به نمایش درمی‌آیند در کنار بزرگداشت جان کارپنتر خالق هالووین معرفی شد.این بخش که امسال برای نخستین بار به مدیریت پائولو مورتی برگزار می‌شود، از سازنده فیلم‌های ترسناکی چون «هالووین» و «فرار از نیویورک» تجلیل می‌کند.

در میان فیلم‌های معرفی شده، امسال رابرت ایگر با فیلمی با عنوان «فانوس» با بازی رابرت پتینسون و ویلم دیفو، فیلم برتراند بونلو با عنوان «بچه زامبی» و نیز فیلم تاکاشی میکی کارگردان کهنه‌کار ژاپنی با عنوان «عشق اول» در این بخش به نمایش درمی‌آید.

همانند بخش رسمی جشنواره کن، در بخش دو هفته کارگردان‌ها نیز بخش گسترده‌ای از فیلم‌های ژانرهای مختلف نمایش داده می‌شود. فیلمی با عنوان «زخم‌ها» ساخته بابک انواری و «تلامس» ساخته علاءالدین سلیم کارگردان کهنه‌کار تونسی از جمله این فیلم‌ها هستند.به گفته مورتی ۱۶ فیلم از فیلم‌هایی که امسال در این بخش نمایش داده می‌شوند از کارگردان‌هایی هستند که هرگز پیش از این فیلمی در کن نداشتند.دیگر فیلم‌های حاضر در این دوره عبارتند از: درام سیاسی فرانسوی «آلیس و شهردار» ساخته نیکلا پاریسر، «دختر ساده» ساخته ربکا زولتوسکی، «بترکان و تکه تکه کن» ساخته لخ کووالسکی، «و بعد ما رقصیدیم» ساخته لِوان آکین، «مکث» ساخته لاو دیاز، «ترانه بدون نام» ساخته ملینا لئون، «آزادی را به من بده» ساخته کریل میخانوفسکی.دیگر فیلم‌هایی که در این فهرست جای گرفته‌اند عبارتند از: «زنده بمان که بخوانی» ساخته جانی ما، «سگ‌ها شلوار نمی‌پوشند» ساخته جوکا پکا والکپا، «لیلیان» ساخته آندریاس هوروات، «روح استوایی» ساخته باس دووس، «اولگ» ساخته یوریس کورسیتیس، «پرورشگاه» ساخته شهربانو سعادت، «ذرات» ساخته بلیس هریسون، «کبک» ساخته اروان لادوک، «برای پول» ساخته آلخو موگویلانسکی، «بیمار، بیمار، بیمار» ساخته آلی فورتادو. «ایو» یک کمدی ساخته بنویی فورگر نیز به عنوان فیلم اختتامیه به نمایش درمی‌آید.

 

این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود این بخش با نمایش فیلمی از کانتن دوپیو کارگردان و موسیقیدان فرانسوی با عنوان «پوست گوزن» به عنوان فیلم افتتاحیه شروع می‌شود. امسال پنجاه و یکمین دوره بخش دو هفته کارگردان‌های جشنواره فیلم کن، به موازات بخش اصلی جشنواره کن برگزار می‌شود.

هفتادو دومین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۴ تا ۲۵ ماه می ۲۰۱۹ (۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد) و بخش دو هفته کارگردان‌ها از ۱۵ تا ۲۵ ماه می برگزار می‌شود.

سال پیش فیلم «اوج» یا «قله» ساخته گاسپار نوئه برنده این بخش جشنواره فیلم کن شده‌ بود.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما