اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

بهترین های سینما 2019  نویسندگان آکادمی هنر

1917 ساخته سم مندس فاتح مطلق جوایز بفتا 2020 شد

فیلم 1917

 

هفتاد و سومین دوره جوایز سالانه آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (بفتا) دیشب برندگان خود را شناخت.



به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، در این مراسم «۱۹۱۷» ساخته سم مندس که ۹ نامزدی به دست آورده بود، ۷ جایزه را با خود به خانه برد. جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بریتانیایی از مهم‌ترین جوایزی بود که این فیلم از آن خود کرد.



از سوی دیگر «ایرلندی» مارتین اسکورسیزی که با ۱۰ نامزدی پس از «جوکر» در مکان دوم امیدداران جای داشت، دست خالی مراسم را ترک کرد. فیلم «جوکر» ساخته تاد فیلیپس که در ۱۱ بخش نامزد کسب جایزه شده بود در نهایت در سه بخش شامل بهترین بازیگر مرد برای خواکین فینیکس، بهترین موسیقی و بهترین انتخاب بازیگر جایزه برد. «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته کوئنتین تارانتینو نیز که در ۱۰ بخش نامزد دریافت جایزه شده بود تنها جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای بازی برد پیت کسب کرد.



مریم مهاجر فیلمساز ایرانی-بریتانیایی برای انیمیشن کوتاه «بابابزرگ عاشق‌پیشه» جایزه بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی را دریافت کرد.



سال پیش «رُما» ساخته آلفونسو کوارون در ۷ رشته نامزد شده بود و درنهایت در ۴ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده شد.



فهرست برندگان جوایز بفتا 2020:


بهترین فیلم: «۱۹۱۷»


بهترین فیلم بریتانیایی: «۱۹۱۷»


بهترین کارگردان: سم مندس برای «۱۹۱۷»


بهترین بازیگر مرد: خواکین فینیکس برای «جوکر»


بهترین بازیگر زن: رنه زلوگر برای «جودی»


بهترین بازیگر مرد مکمل: برد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین بازیگر زن مکمل: لورا درن برای «داستان ازدواج»


بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «انگل» نوشته بونگ جون هو و هان جین وون


بهترین فیلمنامه اقتباسی: «جوجو خرگوش»؛ نوشته تایکا وایتیتی


بهترین فیلم اول یک نویسنده یا کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی: «طعمه» مارک جنکین


بهترین مستند: «برای سما» ساخته وعد الخطیب و ادوارد واتس


بهترین فیلم انیمیشن: «کلاوس»


بهترین فیلمبرداری: «۱۹۱۷»، راجر دیکنز


بهترین موسیقی: هیلدور گودنادوتیر برای «جوکر»


بهترین تدوین: اندرو باکلند و مایکل مکاسر برای «فورد در برابر فراری»


بهترین طراحی صحنه: دنیس گاسنر و لی ساندالس برای «۱۹۱۷»


بهترین طراحی لباس: جاکلین دوران «زنان کوچک»


بهترین چهره‌پردازی و مو: ویوین بیکر برای «بامب‌شل»


بهترین جلوه‌های ویژه تصویری: گرگ باتلر برای «۱۹۱۷»


بهترین صدا: اسکات میلان برای «۱۹۱۷»


بهترین انتخاب بازیگر: شینا مارکوویتز برای «جوکر»


بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان: «انگل» بونگ جون هو از کره جنوبی


بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی: «بابابزرگ عاشق‌پیشه» ساخته مریم مهاجر


بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی: «یادگیری اسکیت‌بازی در یک منطقه جنگی» ساخته کارول دیسینگر


ستاره نوظهور (جایزه تماشاگران): مایکل وارد


درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

بانک اطلاعات هنری