اختصاصی

  • نامزدهای جوایز گلدن گلوب معرفی شدند؛ داستان ازدواج صدرنشین فهرست

    ساعتی پیش نامزدهای بهترین آثار سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب 2020 معرفی شدند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر نامزدهای هفتاد و هفتمین دوره از مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» معرفی مشدند که بدون تردید مسیر فصل اهدای جوایز ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را تعیین می‌کنند. «اتحادیه‌ی خبرنگاران خارجی هالیوود» (HFPA) که از ۹۰ ژورنالیست در سراسر د...

برگزیدگان تمامی بخش‌های سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر

 

مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شب گذشته در تالار وحدت به اجرای امیرحسین مدرس برگزار شد.


به گزارش بخش تئاتر آکادمی هنر، آیین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز شنبه ۴ اسفند ماه با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد، نادر برهانی مرند دبیر جشنواره، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی و تعدادی از هنرمندان تئاتر کشور در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم علاوه بر اهدای جوایز از چهار هنرمند؛ رضا بابک، هوشنگ توکلی، رویا تیموریان و محمد امیر یاراحمدی تجلیل شد.


فهرست برگزیدگان جشنواره تئاتر فجر 1397 به ترتیب زیر است:




بخش مسابقه‌ «تئاتر بین‌الملل»

 طراحی آرایه صوتی: فرشاد فزونی برای طراحی صدای نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران


 طراحی نور: ازگیل گارسیا رومئو برای طراحی نور نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» از فرانسه


طراحی حرکت: احسان همت برای طراحی حرکت نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک


طراحی گریم: لعیا خرامان برای طراحی گریم نمایش «ابلوموف» از ایران


موسیقی: نوید گوهری برای موسیقی نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران


طراحی لباس: آن موسیتزه برای طراحی لباس نمایش «زندگی احمقانه» از گرجستان


طراحی صحنه: فرهاد فزونی برای طراحی صحنه نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

بازیگری مرد: اصغر پیران برای بازی در نمایش «نامبرده» از ایران


 بازیگری زن: فاطمه معتمدآریا برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران

نمایشنامه‌نویسی: علی شمس برای نگارش نمایشنامه «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

کارگردانی: علی‌اصغر دشتی برای کارگردانی نمایش «نامبرده» از ایران

بهترین نمایش

برگزیده: نرگس هاشم پور برای نمایش «بچه گرگ ها»

جایزه بزرگ: علی اصغر دشتی برای نمایش «نامبرده»

 

بخش مسابقه تئاتر «ایران یک»


طراحی نور

رتبه برتر: علیرضا میرانجم برای طراحی نور نمایش «لانچر ۵»

برگزیده: علی کوزه‌گر برای طراحی نور نمایش «فیل در تاریکی»

طراحی گریم

رتبه برتر: حمید مرادی برای طراحی گریم نمایش «قضیه»

هیات داوران در این بخش برگزیده ای نداشت.

موسیقی

رتبه برتر: میثم عبدی برای موسیقی نمایش «عروسی خون»

برگزیده: عرفان خاتونی‌‎مقدم برای موسیقی نمایش «رومئو و ژولیت»

طراحی لباس

 برگزیده: بیتا نصر برای طراحی لباس نمایش «هار»

برتر: زینب عبدی برای طراحی لباس نمایش «عروسی خون»

طراحی صحنه

رتبه برتر: مسعود صفری برای طراحی صحنه نمایش «رومئو و ژولیت»

برگزیده: سجاد امیرمجاهد برای طراحی صحنه نمایش «قضیه»

سینا احمدی برای طراحی صحنه نمایش «ویتسک»

بازیگری مرد

حسین طاهری برای بازی در نمایش «سردسیر»

رتبه برتر: امیر نوروزی برای بازی در نمایش «لانچر ۵»

برگزیده: ابراهیم عزیزی برای بازی در نمایش «فیل در تاریکی»

کاظم موسوی برای بازی در نمایش «ویتسک»

امیر جنانی برای بازی در نمایش «فیل در تاریکی»

بازیگری زن

برگزیده: آرزو عبدالهی برای بازی در نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز»

رتبه برتر: مونا بارانی برای بازی در نمایش «رومئو و ژولیت»

مونا احمدی برای بازی در نمایش «سرزمین‌های شمالی»

منیره آلاداغی برای بازی در نمایش «سردسیر»

آوا شریفی برای بازی در نمایش‌های «فیل در تاریکی» و «نقاشی اشر»

نمایشنامه‌نویسی

رتبه برتر: مونا احمدی برای نگارش نمایشنامه «سرزمین‌های شمالی»

برگزیده: علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نگارش نمایشنامه «فرآیند»


کارگردانی

رتبه برتر: سعدی محمدی عبد برای کارگردانی نمایش «مقدس»

برگزیده: مهرداد مصطفوی برای گارگردانی نمایش «فیل در تاریکی»


نمایش برگزیده:

رتبه برتر: «فیل در تاریکی»

برگزیده: «فرآیند»

 


بخش مسابقه تئاتر «ایران دو»



طراحی آرایه صوتی: علی سینا رضانیا برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد

طراحی نور: محمود کریمی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

طراحی حرکت

برگزیده: تینا لطفی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

رتبه برتر: مهدی شاه پیری برای نمایش «شفیره» از تهران


طراحی گریم

رتبه برتر: رویا حشمتی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

هیات داوران در این بخش برگزیده ای نداشت.

موسیقی

برگزیده: میلاد قنبری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد
رتبه برتر: بابک نصیر خواه برای نمایش «شفیره» از تهران


طراحی لباس

برتر: سارا حسین پور برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز

برگزیده: مهرنوش بلمه برای نمایش «شفیره» از تهران

طراحی صحنه

جایزه برتر: روحان امامی برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد

برگزیده: سعید حسنلو برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه

بازیگری مرد

رتبه برتر: علی غابشی برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد

برگزیده: هومن حاج عبدالهی برای نمایش «تناسخ سه تا سی و پنج تومن» از تهران



بازیگری زن

برگزیده: عاطفه پور بهرام  برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

برتر: ستایش رجایی نیا برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد


نمایشنامه نویسی

رتبه برتر: مرتضی شاه کرم برای نمایش «سانتی متر» و «عند از مطالبه» از تهران

برگزیده: پیام لاریان برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه


کارگردانی

برگزیده: رضا صابری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

رتبه برتر: محمدرضا درند و سعید زندی برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه

 

بخش مسابقه «تئاتر خیابانی»

موسیقی: گروه موسیقی نمایش «لازمان لامکان»

طراحی فضا و ابزار نمایشی: مهدی حبیبی و روح الله سنایی برای نمایش « نامیرا»

بازیگری مرد

برگزیده: ابراهیم حاج حیدری بازیگر نمایش «خرس های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود»

رتبه برتر: مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش «کالبدشکافی یک اتفاق»

 بازیگری زن

رتبه برتر: نازیلا امینی برای بازی در نمایش «تیک تاک»

برگزیده: دلارام ترکی برای بازی در نمایش «اهم»


طرح و ایده پردازی: رضا بهرامی برای نمایش «لازمان لامکان»


کارگردانی: امیرحسین شفیعی کارگردان نمایش «نامیرا»



 

مسابقه «نمایش های رادیویی»

بازیگری مرد

برگزیده: میر طاهر مظلومی برای نمایش «باد که می نویسد» از تهران

رتبه برتر: حسن جویره برای نمایش «شبانه» از اصفهان

بازیگری زن

رتبه برتر: آزاده حیدرزاده برای نمایش «مزار» از بجنورد

هیات داوران در این بخش برگزیده ای نداشت.

نمایشنامه نویسی

رتبه برتر: سولماز ملکی برای نگارش نمایشنامه «گونش» از اردبیل

هیات داوران در این بخش برگزیده ای نداشت.

کارگردانی: پیمان قریب پناه برای کارگردانی نمایش «ساعت گرگ» از تهران

تهیه کنندگی: فرشاد آذرنیا برای تهیه کنندگی نمایش «باد که می نویسد» از تهران



مسابقه «دیگرگونه های اجرایی»

برگزیده: نمایش «گرم کردن» به کارگردانی احسان شایان فرد نمایش «مواجهه با ورنوس فادرانی» به کارگردانی رضا سعیدی

برگزیده طراحی آرایه های صدا: مرتضی زارعی برای نمایش «اپرای شماره #۰۱»

طراحی صحنه:رضا سعیدی

نمایشنامه نویسی: حسین توازنی زاده برای «ارس»

بازیگری زن: سما موسوی برای نمایش «آدم هایی که نمی بینند»

 

بخش  مسابقه نمایشنامه نویسی:
رتبه سوم: به صورت مشترک به سارا الهیان برای نمایشنامه «پریزاد» و زهره شفیعی برای نمایشنامه «میرزیاس»

رتبه دوم: مسعود محمدی قنبرلو برای نمایشنامه «چند روایت از چند زندگی مرتبط»

رتبه اول: لیلی عاج برای نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد»



برگزیدگان بخش به علاوه فجر

تماشاخانه «مکتب تهران»، تماشاخانه «دا» و عمارت «نوفل لوشاتو»


جایزه بخش دفاع مقدس

قدردانی از نمایش های «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ و «عند از مطالبه» سامان خلیلیان

جایزه شرکت مترو به عنوان یکی از حامیان جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر

قدردانی از «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ و «از خط زرد فاصله بگیرید» رضا رشادت

 

 

پخش تصاویری از هنرمندان درگذشته تئاتر در سال جاری از جمله بخش های مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بود.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

بانک اطلاعات هنری