اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

بلیت سینماها به مناسبت روز ملی سینما ۳ هفته نیم بها می‌شود

سینما آزادیسخنگوی شورای صنفی نمایش بیان کرد که به مناسبت روز ملی سینما بلیت سینماها به مدت ۳ هفته نیم بها فروخته می شود.


غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه شورای صنفی نمایش گفت: ۳ فیلم سینمایی «ماجان» به کارگردانی رحمان سیفی آزاد در گروه استقلال به جای «فصل نرگس» نگار آذربایجانی، «نگار» به کارگردانی رامبد جوان در گروه زندگی به جای «زادبوم» به کارگردانی ابوالحسن داوودی و «من و شارمین» به کارگردانی مجید شیرزاد در گروه سینمایی قدس به جای فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» به کارگردانی مهران مدیری از این چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه اکران می شوند.

 

وی ادامه داد: از فیلم های اعلام شده، تنها سرگروه ها تغییر می کنند و فیلم ها به نمایش خود ادامه می دهند. همچنین قرارداد فیلم سینمایی «حقه باز دمدراز» به کارگردانی پرویز صبری در گروه سینمایی ماندانا بسته شده است که بعد از فیلم سینمایی «تابستان داغ» ابراهیم ایرج‌زاد اکران می‌شود.

 

فرجی در پایان گفت: به مناسبت روز ملی سینما از یکشنبه ۱۹ شهریور ماه تا پایان هفته دفاع مقدس یعنی تا هفتم مهر ماه بلیت سینماها نیم بها می‌شود.

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما