اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

رونمایی کتاب «سینما متعهد» از برادران داردن برگزار می‌شود

 کتاب سینمای متعهد

نشر دیبایه آیین رونمایی از کتاب «سینمای متعهد» را سه شنبه 11 مهرماه ساعت 18 در شهرکتاب ابن سینا برگزار می‌کند.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، «سینمای متعهد» مجموعه مقالاتی در مورد برادران داردن و مصاحبه‌هایی از این دو کارگردان بزرگ سینمای بلژیک به شمار می‌رود که توسط برت کاردللو جمع آوری شده است و آرش حسن پور و فرزانه رحیمی آن را به فارسی بازگردانده‌اند.  این رونمایی با حضور مترجمان و سخنرانی حامد سلیمان زاده همراه است.

 

در پشت جلد این کتاب چنین توضیحی درج شده است: «برادران داردن در سپهر سینما، کارکردانان(همچنین فیلمنامه نویسان) بزرگ و درخشانی محسوب می‌شوند. آن‌ها که تاکنون جوایز بین المللی و معتبر سینمایی چندی را دریافت کرده‌اند که از آن جمله میتوان به جایزه نخل طلایی جشنواره کن برای فیلم رزتا (1999) و بچه (2005) اشاره کرد. آخرین ساخته آنان دختر ناشناخته (2016) چندی پیش بر پرده سینمای جهان به نمایش در آمد. داردن‌ها از جمله مسئله‌مندترین کارگردانان حال حاضر جهان به شمار می‌آیند؛ آنان در شمار کارگردانان صاحب سبک ایده‌پرداز و مولفی هستند که فارغ از هیاهوی رسانه و سرمایه، ایده‌ها و مسائل ذهنی و عینی خود را دنبال می‌کنند»

 

گفتنی است شهرکتاب ابن سینا در شهرک غرب، خیابان ایران زمین واقع شده است و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما