اختصاصی

  کارگران را نمی خرند

 

بهترین فیلم های ۲۰۱۷ از نظر منتقدان آکادمی هنر     آرای منتقدان و نویسندگان سینمایی در سال ۲۰۱۷

تهیه بلیت برنامه‌های کانون فیلم

آیریس

آیریس

اکران همراه با بررسی دوره کاری آیریس آپفل استایلیست شهیر جهان

تهیه بلیت

پایان خوش

پایان خوش

اکران و بررسی فیلم تحسین شده میشاییل هانکه برای ارتباط با بخش رزرو روی لینک تهیه بلیت کلیک کنید

تهیه بلیت

شیطان پرادا می‌پوشد

شیطان پرادا می‌پوشد

اکران به همراه بررسی دوره کاری آنا وینتور و نشریه ووگ

برای ارتباط با بخش رزرو روی لینک تهیه بلیت کلیک کنید

تهیه بلیت

آمار فروش فروشنده مشخص شد، در ایران پراستقبال‌تر از آمریکا + فهرست فروش کشورهای مختلف

فیلم فروشنده

 

با پایان یافتن سال میلادی 2017 آمار فروش فیلم‌های مختلف مشخص شد و فروشنده آخرین فیلم اکران شدة فرهادی به فروش نسبتا خوبی دست یافت.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر، فروشنده که جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان اسکار 2017 را از آن خود کرده بود در کشورهای مختلف اکرانش به پایان رسیده و فروش این فیلم از مرز 10 میلیون دلار عبور کرد. «فروشنده» در سینماهای ایران 15.7 میلیارد تومان فروخت و توانست پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب بگیرد (البته این عنوان خیلی زود توسط سه فیلم دیگر تصاحب شد). پیش از این برخی رسانه‌ها چنین خبری را منتشر کرده بودند اما فیلم همچنان در حال اکران بود و در ماه های اخیر فروشنده در 5 کشور دیگر به نمایش درآمد تا به احتساب ایران در 25 کشور به نمایش درآمده باشد.

 

فروشنده اقتباس از «مرگ یک دستفروش» آرتور میلر است که رعنا (ترانه علیدوستی) و عماد (شهاب حسینی) در مرکز داستان زن و شوهری هستند که به دنبال نشست زمین آپارتمان‌اشان در جست‌وجوی محلی برای زندگی هستند. سپس به اصرار بابک (بابک کریمی) یکی از دوستان‌اشان به خانه‌ای اسباب کشی می‌کنند که پیش‌تر زنی بدنام به نام آهو در آن ساکن بوده است. با ورود بزور یکی از مشتریان آهو زمانی که رعنا در خانه تنها بوده است همه چیز به هم می‎‌ریزد.

 

فروشنده در گیشه آمریکای شمالی 2.4 میلیون دلار، در ایران 3.9 میلیون دلار و در سایر کشورها بیش از 4 میلیون دلار فروش داشته است. پس از این ایران و آمریکا، مخاطبان فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی بیشترین استقبال را از فیلم فرهادی داشته‌اند. فروش فروشنده البته در قیاس با «جدایی نادر از سیمین» که فرهادی در سینمای جهان گمنام‌تر بود بسیار کمتر است زیرا جدایی بیش از دو برابر فروشنده فروخته است.

 

جدول فروش در کشورهای مختلف به صورت زیر است:

 

فروش جهانی فیلم فروشنده

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل تجسمی

تحلیل ادبی