اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

سایه کرونا پس از دو سال همچنان بر جشنوراه‌های سینمایی

مسئولان جشنواره ساندنس گفته‌اند دور جدید این رویداد را به صورت ترکیبی از برنامه‌های فیزیکی و مجازی برگزار می‌کنند زیرا سویه اومیکرون کرونا در حال گسترش است.
.
به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از اسکرین دیلی، جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۲۲ که از ۲۰ تا ۳۰ ژانویه برگزار می‌شود با توجه به افزایش مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا در آمریکا، به صورت ترکیبی برگزار می‌شود.تابیتا جکسون مدیر جشنواره و جوآنا ویسنته مدیرعامل موسسه ساندنس تایید کردند که این جشنواره به صورت حضوری در مکان سنتی آن یعنی «پارک سیتی» با رعایت جدی پروتکل‌های کرونا برگزار می‌شود و در عین حال یک بخش مجازی نیز در پورتال این جشنواره در نظر گرفته شده است که پیشتر در ژانویه امسال و برای برگزاری این جشنواره در ابتدای سال ۲۰۲۱ به کار گرفته شده بود.


تیم برگزار کننده ساندنس تاکید کرد که از نزدیک وضعیت گسترش کووید را با توجه به سرعت شیوع سویه جدید آن در نظر دارد.در بیانیه این جشنواره تاکید شده که پروتکل‌های پیشگیری از انتشار کووید ۱۹ از جمله الزام همه شرکت‌کنندگان به واکسینه بودند و استفاده از ماسک رعایت می‌شود. آنها افزوده‌اند در صورت کسب اطلاعات قطعی‌تر از سوی محققان، توصیه‌های جدید را به کار خواهند بست.تقریباً ۲ هفته پس از مشاهده نخستین موارد ابتلا به اومیکرون در آفریقای جنوبی حداقل ۴۵ کشور و از جمله حداقل ۱۶ ایالت آمریکا شاهد ابتلا به این سویه بوده‌اند.جشنواره ساندنس اواخر تابستان اعلام کرده بود همه شرکت‌کنندگان امسال باید با واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی واکسینه شده باشند و حداقل باید دو هفته از واکسیناسیون آنها گذشته باشد تا بتوانند در این جشنواره به صورت فیزیکی حضور یابند.هفته پیش جوایز فیلم اروپا مراسم فیزیکی امسال را که قرار است ۱۱ دسامبر برگزار شود لغو و اعلام کرد این برنامه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما