اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

مردی با اختلال خنده‌های عصبی واکین فینیکس و فیلم Joker را به سرقت از شخصیتش متهم کرد

 فیلم جوکر ۲

 

مردی با مشکل خنده‌های عصبی شبیه به «جوکر» (Joker) «واکین فینیکس» را به سرقت از شخصیتش متهم کرد. فینیکس برای بازی در نقش «جوکر» یا «آرتور فلک» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول شده بود.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از لدبایبل، «اسکات لوتان» مردی اهل ویرجینیا بیچ آمریکا که با اختلال «ناخویشتن‌داری عاطفی» (PBA) است که باعث می‌شود گاهی به مدت ۱۰ دقیقه خنده‌های دردناک و خسته‌کننده‌ای تجربه کند. این مرد ۵۰ ساله می‌گوید فینیکس در نمایش این اختلال «عالی عمل کرده» اما، از اینکه بازیگر و کارگردان فیلم شخصیت او را سرقت کرده‌اند و چیزی پس نداده‌اند ناخرسند است.لوتان به «لدبایبل» می‌گوید: «بسیار خوب واکین، می‌خواهی گوشت نخوری، و از همه حیوانات محافظت کنی – اما آدم‌ها چطور؟ منظورم این است که تو از شخصیت من سرقت کردی. هویت من را گرفتی و به تصویر کشیدی و میلیون‌ها دلار گرفتی، اما نمی‌توانی به این جامعه کمک کنی؟ به مراکز بیماری ام‌اس یا پارکینسون یا هر یک از این امراض دیگر کمک مالی نمی‌کنی؟ درک نمی‌کنم.»


لوتان اضافه می‌کند: «مصاحبه‌های «تاد فیلیپس» را دیده‌ام، مصاحبه‌های واکین را دیده‌ام، و آن‌ها به ویدیوها ارجاع می‌دهند، و آن خنده‌ها، و اینکه چگونه به شکل‌گیری شخصیت فیلم کمک کرد. یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ در هیچ مقطعی کمکی به این جامعه نمی‌کند؟»


این مرد ادامه می‌دهد: «مهم نیست که به من پولی می‌دهید یا نه، اما برای این جامعه کاری انجام دهید.»


برادران وارنر تولید فیلم «جوکر ۲» (Joker: Folie à Deux) با فینیکس، فیلیپس و «لیدی گاگا» را به تازگی به تأیید رسانده است. این فیلم یک موزیکال با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری خواهد بود و ۴ اکتبر ۲۰۲۴ اکران خواهد شد.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما