اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد

تابلو سر یک زن

 

دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد | «سر یک زن»، هدیه پیکاسو به گالری ملی یونان، در سال ۲۰۱۲ به سرقت رفته بود بعد از ۹ سال در آتن کشف شد.


پیکاسو در سال ۱۹۳۹ اثری با نام «سر یک زن» را خلق کرد و در سال ۱۹۴۹ به جهت ستایش مقاومت مردم یونان در برابر ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، به گالری ملی یونان هدیه داد. اما در جریان سرقت آثار هنری گالری ملی یونان در سال ۲۰۱۲ به همراه اثر «آسیاب» اثر پیت موندریان (۱۹۰۵)؛ نقاش معروف هلندی به سرقت رفت.


این سرقت در ۷ دقیقه و با گمراه کردن نیروهای امنیتی توسط به صدا درآوردن بی‌مورد آژیر خطر و غیر فعال شدن آن توسط نیروهای امنیتی، اقدام به سرقت کردند. هر چند سارقان برای راحتی کار آثار را از قاب خارج کرده بودند ولی با آگاهی نیروهای امنیتی، نتوانستند آثار بیشتری را سرقت کنند.

نیروهای امنیتی یونان ، دو اثر «آسیاب» (پیت موندریان) و «سر یک زن» (پیکاسن) را در یکی از گذرگاه‌های مناطق اطراف آتن پیدا و یک شهروند یونانی را هم بازداشت کرده است.

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما