اختصاصی

جزییات آرای نویسندگان و منتقدان آکادمی هنر برای بهترین‌های سینما در سال 2018

 

بهترین های منتقدان آکادمی هنر

 

در یک نظرسنجی از نویسندگان و پژوهشگران آکادمی هنر بهترین‌های سینما در سال 2018 را معرفی کردیم که (می‌توانید در اینجا مشاهده کنید) فیلم‌های جنگ سرد، سوختن و سوگلی در اغلب بخش‌ها حائز اهمیت شناخته شدند. در زیر می‌توانید آرای هر یک از نویسندگان آکادمی هنر را به طور جزئی مشاهده کنید.


 

مرتضی اسماعیل دوست
مرتضی اسماعیل دوست

 بهترین فیلم:
1.    سوگلی (یورگوس لانتیموس)
2.    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
3.    رُما (آلفونسو کوارون)
4.    سوختن  (لی چانگ دونگ)
5.    ارث (اری استر)
6.    سوسپیریا (لوکا گوادانینو)
7.    ۲۲ جولای (پل گرینگرس)
8.    تصنیف باستر اسکراگز (جوئل و ایتن کوئن)
9.    دله دزدها (هیروکازو کوره‌ دا)
10.    مرد سگی (متیو گارونه)

 

بهترین کارگردان:
1.    یورگوس لانتیموس (سوگلی)
2.    پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)
3.    آلفونسو کوارون (رُما)
4.    لی چانگ دونگ (سوختن)
5.    متیو گارونه (مرد سگی)

 

بهترین بازیگر زن:
1.    یوانا کولیگ (جنگ سرد)
2.    گلن کلوز (همسر)
3.    باربارا لنی (ناخوشی یکشنبه)
4.    ناتالی پورتمن (ویرانی)
5.    ملیسا مک ‌کارتی (می‌تونی منو ببخشی)


بهترین بازیگر مرد:
1.    مارچلو فونته (مرد سگی)
2.    تیموتی شالامه (پسر زیبا)
3.    ایتن هاوک (اولین اصلاح شده)
4.    رمی مالک (بوهمین راپسودی)
5.    ویلم دفو (بر دروازه ابدیت)


بهترین فیلمنامه
1.    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی، یانوش گووواتسکی)
2.    ارث (آری آستر)
3.    تصنیف باستر اسکراگز (جوئل و ایتن کوئن)
4.    حکایت (جنیفر فاکس)
5.    شاد مثل لازارو (آلیس رورواچر)

 

بهترین فیلمبرداری:
1.    سوگلی (رابی رایان)
2.    جنگ سرد (لوکاش زال)
3.    رُما  (آلفونسو کوارون)
4.    اوتایا: ۲۲ جولای (مارتین اوتربک)
5.    درخت گلابی وحشی  (گوخان تیریاکی)

 

بهترین موسیقی:
1.    سه روز در کیبرون (ژولین ماس و کریستوف مایزر)
2.    دنیا برای توست (جیمی اِکس ‌اِکس و سباستین)
3.    نخستین انسان (جاستین هارویتز)
4.    جزیره سگها (الکساندر دسپلات)
5.    اگر خیابان بیل می ‌توانست حرف بزند (نیکولاس بریتل)

 


 

رامین اعلاییرامین اعلایی

 

بهترین فیلم:
1-    کتاب تصویر (ژان لوک گدار)
2-    سوختن (لی چانگ دونگ)
3-    سفر روز طولانی به اندرون شب (بی گان)
4-    سوی دیگر باد (اورسن ولز)
5-    درخت گلابی وحشی (نوری بیلگه جیلان)
6-    آبی (آپچاتپونگ ویراستاکول)
7-    ویرانی (الکس گارلند)


بهترین کارگردانی:

1-    اورسن ولز (دیگر سوی باد)
2-    یورگوس لانتیموس (سوگلی)
3-    هیروکازو کوره‌ادا (دله‌دزدها)
4-    پانوس کوسماتوس (مندی)
5-    الکس گارلند (ویرانی)

 

بهترین بازیگر زن:
1-    الیویا کلمن (سوگلی)
2-    ریچل وایز (سوگلی)
3-    اما استون (سوگلی)


بهترین بازیگر مرد:

1-    ویلیام دفو (بر دروازه‌ی ابدیت)
2-    نیکلاس کیج (مندی)
3-    مارچلو فونته (مرد سگی)


بهترین فیلمنامه:

1-    سوختن
2-    سوگلی
3-    دله‌دزدها


بهترین فیلمبرداری:
سوگلی

 

بهترین موسیقی:
مندی

انتخاب ویژه: مندی (پانوس کوسماتوس) به عنوان دست راستی‌ترین فیلم سال.

 


 

پژمان الماسی ‌نیا

پژمان الماسی نیا

 

بهترین فیلم:
۱- سوگلی (یورگوس لانتیموس)
۲- گناهکار (گوستاو مولر)
۳- اولین اصلاح‌شده  (پل شریدر)
۴- مرد سگی (متیو گارونه)
۵- تالی (جیسون رایتمن)
۶- مرز (علی عباسی)
۷- بن برگشته (پیتر هجز)
۸- هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟ (ماریل هلر)
۹- کتاب سبز (پیتر فرلی)
۱۰- ماکیا: هنگامی‌که گل موعود شکوفه می‌دهد (ماری اُکادا)


بهترین بازیگر زن:
۱- اُلیویا کُلمن (سوگلی)
۲- ریچل وایز (سوگلی)
۳- اوا ملاندر (مرز)
۴- چارلیز ترون (تالی)
۵- جولیا رابرتز (بن برگشته)

 

بهترین کارگردانی:
۱- یورگوس لانتیموس (سوگلی)
۲- گوستاو مولر (گناهکار)
۳- پل شریدر (اولین اصلاح‌شده)
۴- متیو گارونه (مرد سگی)
۵- علی عباسی (مرز)

 

بهترین بازیگر مرد:
۱- اتان هاوکی (اولین اصلاح‌شده)
۲- جیکوب سدرگرن (گناهکار)
۳- مارچلو فونته (مرد سگی)
۴- توماش کات (جنگ سرد)
۵- نیکلاس هولت (سوگلی)

 

بهترین فیلم‌نامه (اقتباسی و غیراقتباسی):
۱- پل شریدر (اولین اصلاح‌شده)
۲- دبورا دیویس و تونی مک‌نامارا (سوگلی)
۳- دیابلو کودی (تالی)
۴- علی عباسی (مرز)
۵- نیکول هولوفسنر و جف ویتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

 

بهترین فیلم‌برداری:
۱- رابی رایان (سوگلی)
۲- الکساندر دینان (اولین اصلاح‌شده)
۳- ووکاش ژال (جنگ سرد)
۴- لینوس ساندگرن (نخستین انسان)
۵- شارلوت بروس کریستنسن (یک مکان آرام)

 

بهترین موسیقی:
۱- کمیل اس. حسینی (سوگلی)
۲- کریس بوورز (کتاب سبز)
۳- مارکو بلترامی (یک مکان آرام)
۴- الکساندر دسپلا (جزیره‌ی سگ‌ها)
۵- نیکولاس بریتل (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)

 

انتخاب ویژه: میلیسنت سیموندز (بازیگر نوجوانِ یک مکان آرام)


 
مجید رحیمی جعفری
مجید رحیمی جعفری Majid Rahimi Jafari

بهترین فیلم:
1-    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
2-    سوختن (لی چانگ دونگ)
3-    مرز (علی عباسی)
4-    کتاب سبز (پیتر فرلی)
5-    رُما (آلفونسو کواران)
6-    در ساحل چزیل (دومنیک کوک) - خانه‌ای که جک ساخت (لارس فون تریه)
7-    ردی برجای نگذار (دبورا گرانیک)
8-    شاد مثل لازارو (آلیس رورواشر)
9-    درخت گلابی وحشی (نوری بیلگه جیلان)
10-    سفر روز طولانی به اندرون شب (بی گان)


بهترین کارگردانی:
1-    آلفونسو کواران (رُما)
2-    پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)
3-    جولین اشنابل (بر دروازه ابدیت)
4-    یورگوس لانتیموس (سوگلی)
5-    برایان سینگر (بوهمین راپسودی)

 

بهترین بازیگر زن:
1-    امیلی بلانت (یک مکان آرام)
2-    جنیفر لاورنس (گنجشک قرمز)
3-    شیرشا رونان (در ساحل چزیل) | ریجل وایز (سوگلی)
4-    لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده)
5-    یوانا کولیگ (جنگ سرد) | الیویا کلمن (سوگلی)

 

بهترین بازیگر مرد:
1-    رمی مالک (بوهمین راپسودی)
2-    بن فاستر (ردی برجای نگذار) | ویگو مورتنسن (کتاب سبز)
3-    سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده)
4-    مارچلو فونته (مرد سگی)
5-    بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده)

 

بهترین فیلمنامه:
1-    کتاب سبز
2-    ککلاس کلان سیاه پوست
3-    زندگی خصوصی
4-    در ساحل چزیل
5-    گناهکار | اولین اصلاح شده

 

بهترین فیلمبرداری:
1-    رُما
2-    جنگ سرد
3-    در ساحل چزیل
4-    سوسپیریا | نخستین انسان
5-    سوگلی

 

بهترین موسیقی:
1-    جنگ سرد
2-    سوگلی
3-    نخستین انسان
4-    ستاره‌ای متولد شده
5-    پلنگ سیاه

 

انتخاب ویژه: دیگر سوی باد (اگر اورسن ولز خودش آن را تمام می‌کرد شاهکار می‌شد) | 24 قاب (عباس کیارستمی) | ایده درخشان نقطه اوج (گاسپار نوئه) | اگر قرار بود به بهترین مستند رأی دهم کتاب تصویر ژان لوک گدار

سریال‌های محبوب سال: یلو استون فصل اول – پانیشر مارول فصل دوم | آلترد کربن فصل اول


 

فربد رهنما
فربد رهنما Farbod rahnama


بهترین فیلم:
1.    دله‌دزدها (هیروکازا کوره‌ادا)
2.    خانه‌ای که جک ساخت (لار فون تریه)
3.     تصنیف باستر اسکراگز  (برادران کوئن)
4.    سوگلی (یورگوس لانتیموس)
5.    جزیرۀ سگ‌ها (وس اندرسون)
6.    کتاب تصویر (ژان لوک گدار)
7.    ککلاس کلان سیاه پوست (اسپایک لی)
8.    برادران سیسترز (ژاک اودیار)
9.    کتاب سبز (پیتر فرلی)
انتخاب ویژه: 24 قاب (عباس کیارستمی)

 

بهترین کارگردان:
1.    هیروکازو کوریدا (دله‌دزدها)
2.    وس اندرسن (جزیرۀ سگ‌ها)
3.    لارس فون‌تریه (خانه‌ای که جک ساخت)
4.    جوئل و ایتن کوئن (تصنیف باستر اسکراگز)
5.    یورگس لانتیموس (سوگلی)

بهترین بازیگر زن:
1.    الیویا کلمن (سوگلی)
2.    ریچل وایز (سوگلی)
3.    اما استون (سوگلی)
4.    ساکورا آندو (دله‌دزدها)

 

بهترین بازیگر مرد:
1.    مت دیلن (خانه‌ای که جک ساخت)
2.    لیلی فرنکی (دله‌دزدها)
3.    تیم بلیک نلسن (تصنیف باستراسکراگز)
4.    ویگو مرتنسن (کتاب سبز)
5.    تام رایلی (برادران سیسترز)

 

بهترین فیلم‌نامه:
1.    هیروکازو کوریدا (دله‌دزدها)
2.    جوئل و ایتن کوئن (تصنیف باستر اسکراگز)
3.    لارس فون‌تریه (خانه‌ای که جک ساخت)
4.    دبرا دیویس و تونی مک نامارا (سوگلی)
5.    وس اندرسن (جزیرۀ سگ‌ها)



بهترین فیلم‌برداری:
1.    ریوتو کوندو (دله‌دزدها)
2.    برونو دلبونل (تصنیف باستر اسکراگز)
3.    آلفونسو کوارون (رما)
4.    رابی رایان (سوگلی)
5.    مانوئل آلبرتو کلارو (خانه‌ای که جک ساخت)

 

بهترین موسیقی:
1.    هارومی هوسونو (دله‌دزدها)
2.    کارتر برول (تصنیف باستر اسکراگز)
3.    کمیل حسینی (سوگلی)
4.    الکساندر دسپلت (جزیرۀ سگ‌ها)
5.    ترنس بلانکارد (کوکلاس کلنی سیاه)

 


 

نیوشا ستاری
نیوشا ستاری Niosha Satari
بهترین فیلم:

1-    سوختن (لی چانگ دونگ)
2-    دله دزدها (هیروکازو کوره ادا)
3-    شرمنده که مزاحم شدم (بوتس رایلی)
4-    اولین اصلاح شده (پل شریدر)
5-    درخت گلابی وحشی (نوری بیلگه جیلان)
6-    کفرناحوم (نادین لبکی)
7-    سوگلی (یورگوس لانتیموس)
8-    جزیره سگ‌ها (وس اندرسون)
9-    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
10-    ردی برجای نگذار (دبورا گرانیک)

 

بهترین کارگردانی
1-    گاسپار نوئه (نقطه اوج)
2-    آلفونسو کواران (رُما)
3-    یورگوس لانتیموس (سوگلی)
4-    دیمین شزل (نخستین انسان)
5-    پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)

 


بهترین بازیگر زن:
1-    الیویا کلمن (سوگلی)
2-    اما استون (سوگلی)
3-    ملیسا مک کارتی (می‌تونی منو ببخشی؟)
4-    رزماند پایک (جنگ خصوصی)
5-    صوفیا بوتلا (نقطه اوج)

 

بهترین بازیگر مرد:
1-    رمی مالک (بوهمین راپسودی)
2-    یو آه این (سوختن)
3-    مارچلو فونته (مرد سگی)
4-    ریچارد ای گرانت (می‌تونی منو ببخشی؟)
5-    زین الرفیع (کفرناحوم)

 

بهترین فیلمنامه:
1-    سوختن
2-    دله دزدها
3-    آینه سیاه
4-    اولین اصلاح شده
5-    ککلاس کلان سیاه پوست

 

بهترین فیلمبرداری:
1-    نقطه اوج
2-    رُما
3-    سوگلی
4-    نخستین انسان
5-    مرد سگی

 

بهترین موسیقی:
1-    سوسپیریا
2-    جنگ سرد
3-    ستاره‌ای متولد شده
4-    سوختن
5-    دله دزدها

 

انتخاب ویژه: سوختن (لی چانگ دونگ)
سریال‌های محبوب سال: مجنون فصل اول – آمریکا کیست؟ فصل اول - خانم میزل شگفت انگیز فصل دوم

 


 

خشایار سنجری

بهترین فیلم:
1-    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
2-    نخستین انسان (دیمین شزل)
3-    سوگلی (یورگوس لانتیموس)
4-    مرد سگی (متیو گارونه)

 

بهترین کارگردان:
1-    دیمین شزل (نخستین انسان)
2-    پاول پاولیکفسکی (جنگ سرد)
3-    برادران کوئن (تصنیف باستر اسکروگز)
4-    یورگوس لانتیموس (سوگلی)

 

بهترین بازیگر زن:
1-    یوانا کولیگ ( جنگ سرد)

 

بهترین بازیگر مرد:
1-    رایان گاسلینگ ( نخستین انسان)

 

بهترین فیلمنامه
1-    جنگ سرد (یانوش گواتسکی)
2-    خانه ای که جک ساخت (لارس فون تریه و جنت هالوند)
3-    سوگلی (دبورا دیویس)
4-    نخستین انسان (جاش سینگر)

 

بهترین فیلمبرداری
1-    رُما
2-    نخستین انسان
3-    ستاره ای که متولد شد

 

بهترین موسیقی
1-    جنگ سرد (مارسین ماسچی)
2-    سوگلی (کمیل حسینی)

 

انتخاب ویژه: نبوغ کارگردانی دیمین شزل

 


 

مهدی فیاضی‌کیا

مهدی فیاضی کیا Mahdi Fayyazikia

بهترین فیلم:
1 – تصنیف باستر اسکروگز (برادران کوئن)
2 – سیکاریو: روز سولدادو (استفانو سولیما)
3 – سوختن (لی چنگ دونگ)
4 – اولین اصلاح شده (پل شریدر)
5 – کتاب سبز (پیتر فرلی)
6 – معاون (آدام مک‌کی)
7 – خانه‌ای که جک ساخت (لارس فون تریه)
8 – نخستین انسان (دیمین شزل)
9 – دله‌دزدها (هیروکازو کوره‌ادا)
10 – بازگشت مری پاپینز (راب مارشال)

 

بهترین کارگردانی:
1 – برادران کوئن (تصنیف باستر اسکروگز)
2 – استفانو سولیما (سیکاریو: روز سولدادو)
3 – لی چنگ دونگ (سوختن)
4 – پیتر فرلی (کتاب سبز)
5 – آدام مک‌کی (معاون)

 

بهترین بازیگر زن
1-    گلن کلوز (همسر)
2-    یوانا کولیگ (جنگ سرد)
3-    امیلی بلانت (یک مکان آرام و بازگشت مری پاپینز)
4-    کیرین کی‌کی (دله دزدها)
5-    ریچل وایز (سوگلی)

 

بهترین بازیگر مرد
1-    ویگو مورتنسن (کتاب سبز)
2-    کریستین بیل و سم راکول (معاون)
3-    هری ملینگ و جونجو اُنیل (تصنیف باستر اسکروگز)
4-    جاش برولین و بنیسیو دل تورو (سیکاریو: روز سولدادو)
5-    رایال گاسسلینگ (نخستین انسان) | اتان هاوکی (اولین اصلاح شده)

 

بهترین فیلمنامه:
1-    سیکاریو: روز سولدادو
2-    تصنیف باستر اسکروگز
3-    سوختن
4-    معاون
5-    کتاب سبز

 

بهترین فیلمبرداری:
1-    رُما
2-    نخستین انسان
3-    بازگشت مری پاپینز
4-    بازیکن شماره 1 آماده
5-    سیکاریو: روز سولدادو

 

بهترین موسیقی
1-    سوختن
2-    سیکاریو: روز سولدادو
3-    بازگشت مری پاپینز
4-    کتاب سبز
5-    تصنیف باستر اسکروگز

 

انتخاب ویژه
نقطه اوج (گاسپار نوئه)، جنگ خصوصی (متیو هاینمن) و دیگر سوی باد (منسوب به ولز) و ایده هایی که در آنها هدر رفت...

 


 
حسام کاظمی

حسام کاظمی

بهترین فیلم:
1-    نقطه اوج (گاسپار نوئه)
2-    رُما (آلفونسو کواران)
3-    سوگلی (یورگوس لانتیموس)
4-    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
5-    بوهمین راپسودی (برایان سینگر)
6-    کتاب سبز (پیتر فرلی)
7-    تصنیف باستر اسکروگز (برادران کوئن)
8-    خانه‌ای که جک ساخت (لارس فون تریه)
9-    سوختن (لی چانگ دونگ)
10-    دله دزدها (هیروکازو کوره‌ادا)


بهترین کارگردان:
1-    آلفونسو کواران (رُما)
2-    گاسپار نوئه (نقطه اوج)
3-    پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)
4-    یورگوس لانتیموس (سوگلی)
5-    بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده)


بهترین بازیگر زن:
1-    اما استون و الیویا کلمن (سوگلی)
2-    یوانا کولیگ (جنگ سرد)
3-    گلن کلوز (همسر)
4-    یالیتزا آپاریسیو (رُما)
5-    لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده)


بهترین بازیگر مرد:
1-    رمی مالک (بوهمین راپسودی)
2-    ویگو مورتنسن (کتاب سبز)
3-    ویلم دفو (بر دروازه ابدیت)
4-    رایان گاسلینگ (نخستین انسان)
5-    اتان هاوکی (اولین اصلاح شده)

 

بهترین فیلمنامه:

1- کتاب سبز

2- تصنیف باستر اسکروگز

3- سوگلی

4- اولین اصلاح شده

5- سوختن


بهترین فیلمبرداری:
1-    رُما
2-    سوگلی
3-    بر دروازه ابدیت
4-    درخت گلابی وحشی
5-    نخستین انسان


بهترین موسیقی:
1-    نخستین انسان
2-    سوگلی
3-    پلنگ سیاه
4-    ستاره‌ای متولد شده
5-    یک مکان آرام

 


 

هدیه میرزاده

هدیه میرزاده Hedieh Mirzadeh


بهترین فیلم:
1-    کتاب سبز (پیتر فرلی)
2-    ردی برجای نگذار (دبورا گرانیک)
3-    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
4-    رُما (آلفونسو کواران)
5-    تصنیف باستر اسکروگز (برادران کوئن)
6-    ستاره‌ای متولد شده (بردلی کوپر)
7-    شاد مثل لازارو (آلیس ررواشر)
8-    بوهمین راپسودی (برایان سینگر)
9-    کفرناحوم (نادین لبکی)
10-    یک مکان آرام (جان کرازینسکی)


بهترین کارگردانی:
1-    آلفونسو کواران (رما)
2-    پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)
3-    برادران کوئن (تصنیف باستر اسکروگز)
4-    بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده)
5-    دبورا گرانیک (ردی برجای نگذار)


بهترین بازیگر زن:
1-    ریچل وایز (سوگلی)
2-    امیلی بلانت (یک مکان آرام)
3-    لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده)
4-    الیویا کلمن (سوگلی)
5-    ملیسا مک کارتی (می‌تونی منو ببخشی؟)


بهترین بازیگر مرد:
1-    رمی مالک (بوهمین راپسودی)
2-    ویگو مورتنسن (کتاب سبز)
3-    بن فاستر (ردی برجای نگذار)
4-    بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده)
5-    ریچارد ای گرانت (می‌تونی منو ببخشی؟)


بهترین فیلمنامه:
1-    کتاب سبز
2-    کلاس هشتم
3-    گناهکار
4-    یک مکان آرام
5-    ککلاس کلان سیاهپوست


بهترین فیلمبرداری:
1-    رُما
2-    ستاره‌ای متولد شده
3-    جنگ سرد
4-    نخستین انسان
5-    سوگلی


بهترین موسیقی:
1-    ستاره‌ای متولد شده
2-    جنگ سرد
3-    پلنگ سیاه
4-    تصنیف باستر اسکروگز
5-    نخستین انسان

انتخاب ویژه: جلوه‌های ویژه نخستین انسان
سریال‌های محبوب:     گِلو – یلو استون

 


 

مهدی میرقادری
مهدی میرقادری Mehdi Mirghaderi


بهترین فیلم:
1-    رُما (آلفونسو کواران)
2-    ردی برجای نگذار (دبورا گرانیک)
3-    میتونی منو ببخشی (ماریل هلر)
4-    زندگی خصوصی (تامارا جنکینز)
5-    رالف اینترنت را خراب می‌کند. (فیل جان‌استون، ریچ مور)
6-    ستاره‌ای متولد شده (بردلی کوپر)
7-    نخستین انسان (دیمین شزل)
8-    جنگ سرد (پاول پاولیکوفسکی)
9-    بر دروازه ابدیت (جولین اشنابل)
10-     صعود ناامن (جیمی چین، الیزابت چای)



بهترین کارگردانی:
1-    آلفونسو کواران (رُما)
2-    پل شریدر (اولین اصلاح شده)
3-    تامارا جنکیس (زندگی خصوصی)
4-    جیمی چین، الیزابت چای (صعود ناامن)
5-    ماریل هلر (می‌تونی منو ببخشی؟)



بهترین بازیگر زن:
1-    یالیتزا آپارکو (رُما)
2-    لیدی گاگا (ستاره ای متولد شده)
3-    تیلدا سوئینتون (سوسپریا)
4-    الویا کلمن (سوگلی)
5-    تونی کولت (ارث)


بهترین بازیگر مرد:
1-    بردلی کوپر (ستارهای متولد شد)
2-    بردی جوندریو (سوار)
3-    استیو ین (سوختن)
4-    ویلم دفو ( بر دروازه ابدبت)
5-    جاش همیلتون (کلاس هشتم)


بهترین فیلم‌نامه:
1-    زندگی خصوصی
2-    ردی بر جای نگذار
3-    رما
4-    ستاره‌ای متولد شد
5-    صعود نا امن


بهترین فیلمبرداری:
1-    ماموریت غیرممکن
2-    جنگ سرد
3-    نخستین انسان
4-    رما
5-    ردی برجای نگذار


بهترین موسیقی:
1-    ستاره‌ای متولد شد
2-    رما
3-    سوگلی
4-    نخستین انسان
5-    ماموریت غیرممکن

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

دیدگاه‌ها  

+1 #4 مسعود کاکاوند 1397-12-23 12:51
انتخاب های جذابی هستند به خصوص دکتر فیاضی کیا و آقای قادری که تنوع ژانر در انتخاب هاشون هست
نقل قول کردن
-2 #3 محمد11 1397-12-22 17:28
جز اعلایی که نویسنده سینمایی بزرگی ست، بقیه مشتی جوان.فیلم دوست اند و نمی توان منتقد (حتی درجه چندم) نامیدشان...لذا انتخاب هایشان هم بی ارزش است
نقل قول کردن
-2 #2 رضا 1397-12-21 21:14
این منتقدا همشون ادان همه منتقدای خارجی کتاب سبز و رما را انتخاب کردن اینا متفاوت بازی درمیارن
نقل قول کردن
+1 #1 مهسا 1397-12-21 20:07
انتخاباتون واقعا جذاب بود. به نظرم فیلمای دیگه ای هم بودن که می تونستید انتخاب کنید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

بانک اطلاعات هنری