اختصاصی

  کاور

«جولین مور» در نقش یکی از رهبران موج دوم فمینیسم در آمریکا بازی می‌کند

 

 

جولین مور بازیگر سینما و برنده جایزه اسکار در فیلم جدیدی به نام «زندگی من در جاده» نقش «گلوریا استاینم» از رهبران موج دوم فمینیسم در آمریکا را ایفا می کند.


گلوریا استاینم یکی از رهبران اصلی موج دوم فمینیسم در آمریکا در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی است که مجله زنان را پایه‌گذاری کرد. او در سال ۱۹۶۹ در مقاله ای با عنوان «بعد از قدرت سیاه‌پوستان، نوبت آزادی زنان است»، از سقط جنین حمایت کرد. او بعدها از طرفداران آزادی ازدواج همجنس‌گرایان شد.

 

«جولی تیمور» کارگردان این فیلم و «سارا رول» فیلمنامه نویس آن هستند و داستان برگرفته از شرح حال خانم استاینم نوشته می شود که از پرفروش ترین کتاب های در سال ۲۰۱۵ بود.

 

جولی تیمور فیلمهای بزرگی همچون «شیر شاه» و اسپایدر-من را کارگردانی کرده است و جولین مور نیز در سال ۲۰۱۵ برای بازی در فیلم «هنوز آلیس» برنده جایزه اسکار شد.

 

داستان فیلم «زندگی من در جاده» در مورد تکامل گلوریا استاینم از یک سخنگوی بی شور و هیجان جنبش به سوی نماد برابری است و موانعی که وی در این مسیر با آن برخورد می کند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

  • آدورنو، گدار و سیاست زیبایی‌شناسی

    تئودور آدورنو در کتاب نظریه‌ی زیبایی‌شناسی، ظهور هنر مدرن بورژوایی را با ظهور سوژه و بیدار شدن سوبژکتیویته پیوند می‌‌دهد. به اعتقاد آدورنو، هنر سنتی ب...

تحلیل ادبی