اختصاصی

  • نامزدهای اسکار 2018 معرفی شدند، شکل آب مثل تمامی فصل جوایز پیشتاز است

    آکادمی اسکار ساعتی پیش اسامی نامزدهای نودمین دوره برگزاری این جوایز سالانه را اعلام کرد. به گزارش بخش سینمایی آکادکی هنر، امروز سه شنبه آکادمی اسکار در ساعت ۵:۲۲ صبح به وقت محلی اسامی نامزدهای خود را توسط جان بیلی رییس آکادمی اسامی اعلام کرد. تیفانی حدیش و اندی سرکیس بازیگران سینما اسامی نامزدها را بعد از مقدمه‌ای توس...

دوره فیلم ژان لوک گدار

 

علی ساعی یگانه

 

«جولین مور» در نقش یکی از رهبران موج دوم فمینیسم در آمریکا بازی می‌کند

 

 

جولین مور بازیگر سینما و برنده جایزه اسکار در فیلم جدیدی به نام «زندگی من در جاده» نقش «گلوریا استاینم» از رهبران موج دوم فمینیسم در آمریکا را ایفا می کند.


گلوریا استاینم یکی از رهبران اصلی موج دوم فمینیسم در آمریکا در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی است که مجله زنان را پایه‌گذاری کرد. او در سال ۱۹۶۹ در مقاله ای با عنوان «بعد از قدرت سیاه‌پوستان، نوبت آزادی زنان است»، از سقط جنین حمایت کرد. او بعدها از طرفداران آزادی ازدواج همجنس‌گرایان شد.

 

«جولی تیمور» کارگردان این فیلم و «سارا رول» فیلمنامه نویس آن هستند و داستان برگرفته از شرح حال خانم استاینم نوشته می شود که از پرفروش ترین کتاب های در سال ۲۰۱۵ بود.

 

جولی تیمور فیلمهای بزرگی همچون «شیر شاه» و اسپایدر-من را کارگردانی کرده است و جولین مور نیز در سال ۲۰۱۵ برای بازی در فیلم «هنوز آلیس» برنده جایزه اسکار شد.

 

داستان فیلم «زندگی من در جاده» در مورد تکامل گلوریا استاینم از یک سخنگوی بی شور و هیجان جنبش به سوی نماد برابری است و موانعی که وی در این مسیر با آن برخورد می کند.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

  • آیا می‌توان حرکت باد را نقاشی کرد؟

    1 در الهیات یهودی، ابزوردیته، وضعیت بنیادینی است که یهوه را وادار می‌سازد جهان و انسان را خلق کند تا به‌این‌ترتیب، موجودیت و قدرت خویش را از طریق وجو...

تحلیل ادبی

  • چه باید کرد؟

    ۱- ما باید فیلم‌های سیاسی بسازیم. ۲- ما باید به گونه‌ای سیاسی فیلم بسازیم. ۳- اولی و دومی در تعارض با یکدیگرند و به دو مفهوم مخالف از دنیا تعلق دارند...