اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

استیو مک‌کوئین «بیوه‌ها» را می‌سازد

 

 

ویولا دیویس بازیگر آمریکایی نقش اول فیلم جدید کارگردان برنده‌ی جایزه‌ی اسکار؛ استیو مک‌کوئین با نام «بیوه‌ها» است.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از ورایتی فیلمنامه‌ی فیلم جدید رمان نویس مشهور آمریکایی گیلیان فلین خواهد نوشت. فلین نویسنده‌ای است که سه سال پیش فیلمنامه‌ی فیلم «دختر گمشده» ساخته‌ی دیوید فینچر را با اقتباس از رمان خودش نوشت. او فیلمنامه‌ی فیلم جدید مک کوئین را البته با همکاری خود کارگردان می‌نویسد.

 

فیلم اقتباسی است از یک مینی سریال انگلیسی که در سال 1983 پخش شده است. داستان این مینی سریال در مورد چهار سارق مسلح است که برای برنامه ریزی و انجام یک سرقت بزرگ-که در نهایت به مرگ هر چهار نفرشان منتهی می‌گردد-مجبور می‌شوند همسرانشان را ترک نمایند. 

 

مک کوئین همچنین تهیه‌کننده‌ی اصلی فیلم نیز هست. در این مورد او را تیم تهیه‌کنندگی فیلم قبلی او؛ «شرم» همراهی می‌کنند. این جدیدترین فیلم سینمایی مک کوئین بعد از فیلم «دوازده سال بردگی» است. «دوازده سال بردگی» مشخصا از نظر کسب جوایز معتبر سینمایی موفق ترین فیلم استیو مک کوئین است. 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری