اختصاصی

  • خرس طلای برلین 2020 برای «شیطان وجود ندارد» از ایران

    جشنواره فیلم برلین 2020 ساعتی پیش برندگان خود را شناخت و فیلمی از ایران توانست جایزه اصلی را از آن خود کند. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، هیات داوران هفتادمین دوره برلیناله از میان هجده فیلم، خرس طلایی سال ۲۰۲۰ را به فیلم "شیطان وجود ندارد" محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا کرد. این فیلم پیشتر جوا...

اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: «تونی اردمان» نماینده‌ی آلمان شد

 

 

فیلم «تونی ادمان» ساخته‌ی ماریان اده از سوی کشور آلمان برای رقابت در بخش بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی زبان معرفی شد.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از اسکرین اینترنشنال، این فیلم که چندی پیش شانس مسلم کسب نخل طلای جشنواره‌ی کن فرض می‌شد، فیلم منتخب هیات معرفی فیلم‌های آلمانی زبان به آکادمی اسکار شناخته شده است. فیلم ماریان آده در مورد پدر بی مسئولیتی است که پس از سال‌ها قصذ دارد که با دختر خود آشتی کند. فیلم را یک کمدی دلچسب معرفی کرده‌اند، در حالی که آن مایه‌هایی از تراژدی را نیز در داستان اصلی خود دارد.

 

پیشبینی می‌شود که با توجه به اقبلا فراوان منتقدان بین المللی به ساخته‌ی جدید ماریان آده این فیلم به راحتی بتواند در لیست نهایی نامزدهای کسب جایزه‌ی بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار امسال جای گیرد. 

 

با نزدیک تر شدن فصل جوایز سال 2016 به نظر می‌رسد که هر روز باید منتظر معرفی یک فیلم از سوی یک کشور صاحب صنعت سینما باشیم. 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد

  • در باب پستی

    مقدمه: "تراکینگ شات کاپو" فرمولی از ژاک ریوت بود که در دستان سرژ دنی و تنی چند از روشنفکران دیگر [در گذر زمان] بدل به اسطوره‌ی سینه‌فیل‌های ارتدوکس ش...

بانک اطلاعات هنری